Rowerem do Baranowa Sandomierskiego

icoW dniu 7 czerwca 2016 r. odbył się I rajd rowerowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół. Celem rajdu było podziwianie malowniczych terenów Ziemi Staszowskiej i Sandomierskiej i dotarcie na rowerze do oddalonego od Staszowa o ok. 40 km Baranowa Sandomierskiego. Uczestnikom wycieczki przyświecała ponadto idea promowania zdrowego stylu życia.
O 8.30 w trasę wyruszyło 15 uczniów wraz z opiekunami: p. dyr. S. Majem , O. Szewczukiem i T. Dygulskim. Uczestnicy rajdu Zieloną Doliną dotarli do Rytwian, następnie pokonali Rytwiańskie lasy, Strzegom, Mucharzew i Niekrasów, by dotrzeć do mostu na Wiśle w Matiaszowie. Dopiero tam miała miejsce krótka przerwa w celu zregenerowania sił. Dalsza droga była już znacznie krótsza i o godz.11.00 cel został osiągnięty.
Widok pałacowego parku zrekompensował wysiłek włożony w podróż. Cień pięknych drzew kojąco wpłynął na samopoczucie rajdowców. Niektórzy chłodzili się przy fontannie, inni posilali się w kawiarence , a jeszcze inni podziwiali architekturę kompleksu pałacowego zwanego Małym Wawelem.
O godz. 12.00 uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę powrotną do Staszowa .Zmęczeni ale szczęśliwi na miejsce dotarli około 14.30. Wszyscy uczestnicy wyprawy marzą, już o kolejnej eskapadzie. Zdjęcia z rajdu możecie zobaczyć w GALERII

1 str

Uczestnicy rajdu rowerowego

Posted in Dla uczniów, Żyj zdrowo.