Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/21 w Staszicówce

Drodzy Uczniowie,

Przed nami nowy rok szkolny, który z pewnością będzie wyjątkowy. Ze względu na sytuację epidemiczną nie rozpoczniemy go uroczystym apelem. W tym roku przemówienia dyrektora szkoły posłuchacie za pośrednictwem radiowęzła.

1 września 2020 roku na godz. 9.00 zapraszamy tylko pierwszoklasistów (uczniowie klas starszych mają więc dodatkowy dzień wakacji!) na spotkanie z wychowawcami, którzy będą na Was czekać na terenie szkoły w oznakowanych miejscach. To od nich uzyskacie wszystkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania w szkole, m.in.:

  • zapoznacie się z procedurami bezpiecznego pobytu w placówce,
  • poznacie szkołę i uczących nauczycieli,
  • będziecie mieli możliwość odebrania legitymacji,
  • otrzymacie kluczyki do szafek w szatni,
  • uzyskacie informacje na temat planu lekcji itp.

2 września na godzinę 8.00 przychodzą na zajęcia już wszystkie klasy z wyjątkiem uczniów klas II wielozawodowych Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy w tym czasie udają się na zajęcia praktyczne do swoich pracodawców. Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych wszystkich typów szkół dwie pierwsze lekcje spędzą z wychowawcami i zapoznają się z procedurami funkcjonowania w placówce w najbliższym czasie. Pierwszoklasiści natomiast od godziny 8.00 rozpoczynają już zajęcia z nauczycielami.

Mamy nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z powagi sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy i zachowacie się w sposób odpowiedzialny. Oczywiście oprócz naszych wewnętrznych procedur obowiązują nas także wszystkie przepisy sanitarne. W tym roku do wyprawki szkolnej należy dołączyć maseczki, które są obowiązkowe we wszystkich przestrzeniach wspólnych w placówce (tj. korytarze, biblioteka, sekretariat, sklepik, szatnia, toalety itp.). W miarę możliwości dbajmy o zachowanie dystansu społecznego, unikajmy zbędnych zgromadzeń w szatni czy na korytarzach szkolnych.

Liczymy na Waszą dojrzałość i odpowiedzialność, która zapewni nam wszystkim bezpieczny i udany pobyt w szkole. Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i wielu sukcesów w tym wyjątkowym roku szkolnym.

Dyrekcja i nauczyciele ZS

Strona w przebudowie za utrudnienia przepraszamy.