Drodzy uczniowiew związku z wyjątkową sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, przesyłamy Wam na najbliższy tydzień pakiet materiałów dydaktycznych i ćwiczeniowych do samodzielnego opracowania. Oczywiście po powrocie do szkoły przedyskutujemy wszystkie zagadnienia.

Wykażmy się sumiennością i odpowiedzialnością: pozostańmy w domach i wykorzystajmy ten czas produktywnie, a może zajmijmy się czymś, by nie śledzić kolejnych informacji o rozprzestrzeniającej się epidemii.

Jeżeli macie jakieś pytania czy wątpliwości, kontaktujmy sie:

krzysztof.sibiga.ks@gmail.com

Materiały dla wszystkich klas

Zachęcam uczniów aby w najbliższych dniach w ramach lekcji katechezy (ale nie tylko) skorzystali z przygotowanych specjalnie dla Was rekolekcji on-line.

https://diecezjasandomierska.pl/rekolekcje-on-line-dla-dzieci-i-mlodziezy/

1. Temat: Rachunek sumienia: różnica między grzechem lekkim a ciężkim. 

https://www.teologia.pl/m_k/zag06-4g.htm

2. Temat: Katecheza multimedialna o miłosierdziu.

 
3. Temat: Katolik wobec choroby.
 

4. Temat: Znaczenie norm moralnych i prawnych.

Znaczenie norm moralnych i prawnych.

5. Temat: Człowiek a kultura

UWAGA! Jedno, wybrane z podanych niżej zadań należy zrobić i przesłać na mój adres email znajdujący się wyżej. 

Człowiek a kultura.

6. Temat: WIELKANOC – nowe życie z Chrystusie

Dziękuję wszystkim uczniom za przesłane prace domowe. Po zapoznaniu się z treścią dzisiejszej katechezy “WIELKANOC – nowe życie z Chrystusie” napisz w zeszycie pod tematem odpowiedź na pytanie 1 (zamieszczone na końcu katechezy) oraz wykonaj zadanie 3 (pomódl się o łaskę zachowania nadziei). Wykonanej pracy nie należy przesyłać do sprawdzenia. 

Wszystkim Wam Drodzy Uczniowie, Waszym Rodzicom i Bliskim życzymy pełnych pokoju, zdrowia i chrześcijańskiej radości świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Niech zachwyt nad największą prawdą naszej wiary pozostanie w Was i daje impuls do pięknego życia i pokonywania wszelkich trudności. Alleluja! Z pamięcią w modlitwie -ks. Krzysztof.
 
16.04
 
Drodzy uczniowie! Proszę o zapoznanie się z treścią przesłanej katechezy i zmierzenie się z pytaniami, które prowadzący zadają… W zeszycie proszę zapisać temat: Raz jeszcze o Wielkanocy.
Pod tematem odpowiedź pisemnie na jedno wybrane przez siebie pytania stawiane przez prowadzących katechezę. Pacy nie trzeba wysyłać do sprawdzenia. Robimy to sami odpowiedzialnie dla siebie.

 
22.04
 
Temat: Zagrożenia wiary.
Po obejrzeniu katechezy wypisz w zeszycie zagrożenia wiary, o których mówią prowadzący katechezę.  
klasy technikum przesyłają odpowiedz do 28 .04.2020. tak jak każdą pracę do tej pory. Pozdrawiam
 
24.04
Drodzy uczniowie proszę o zapoznanie się z kolejnym tematem praca na końcu jest do zastanowienia się i odpowiedzenia sobie. Nie trzeba jej wysyłać. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego Weekendu.