Baza lokalowa

Baza lokalowa

Internat jest integralną częścią Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie. Usytuowany jest na terenie parkowymi z miejscami parkingowymi. Za budynkiem znajduje się teren rekreacyjny, który jest  miejscem imprez plenerowych dla młodzieży internatu. obiekt jest ogrodzony i monitorowany,     w związku z czym – bardzo bezpieczny.

Budynek jest dwuskrzydłowy, na parterze znajduje się baza gastronomiczna (kuchnia i jadalnia, pokój intendenta, pokój socjalny, magazyny chłodnicze), portiernia, szatnia dla młodzieży, magazynki gospodarcze. Pierwsze piętro zajmują: 10 pokoi chłopców, pokój kierownika, pokój wychowawców, sala komputerowa, świetlica, magazynek, pokój gościnny. Drugie piętro to pokoje dziewcząt (14), 2 pokoje gościnne, magazyn oraz kącik wypoczynkowy.

 

Pokoje

W nowocześnie, komfortowo i estetycznie urządzonych 2, 3 i 4- osobowych pokojach oferujemy 110 miejsc uczniom wszystkich staszowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzieży przyjeżdżającej do Zespołu Szkół na kursy z przedmiotów zawodowych.

Pokoje są funkcjonalnie wyposażone, w każdym z nich znajdują się  tapczany, regał na książki, szafa wnękowa, szafki nocne, stoliki, krzesła. Panelowe podłogi sprzyjają utrzymaniu czystości.

Każdy z segmentów mieszkalnych składa się z dwóch pokoi połączonych w pełni wyposażoną łazienką.

Dysponujemy również trzema stylowo urządzonymi pokojami gościnnymi. Na pierwszym piętrze znajduje się pokój 2-osobowy z łazienką, a na piętrze drugim segment składający się z pokoi 2- i 3-osobowych ze wspólną łazienką.

 

Pracownia komputerowa

Dumą internatu jest nowocześnie wyposażona pracownia komputerowa, w której znajduje się 10 komputerów ze stałym dostępem do Internetu. Powstała ona dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – elnclusion w Powiecie Staszowskim.

 

Świetlica

Dysponujemy ponadto dostępną dla wszystkich wychowanków świetlicą ,wyposażoną w nowoczesny sprzęt audiowizualny i telewizję cyfrową, Odbywają się tu wszelkiego rodzaju imprezy ogólnointernackie, zajęcia wychowawcze i dydaktyczne, spotkania z przedstawicielami instytucji współpracujących z internatem , itp.

Pomieszczenie to jest również wynajmowane na różnego rodzaju kursy, szkolenia, konferencje.

Istnieje oczywiście możliwość zmiany ustawienia stolików i krzeseł, w zależności od potrzeb i charakteru spotkania.

 

Baza gastronomiczna

Stołówka

W jasnej, przestronnej, funkcjonalnej i estetycznie udekorowanej stołówce jednorazowo mieści się 80 osób

 

Kuchnia

Całość bazy internatu dopełnia nowocześnie wyposażona kuchnia. Dzięki wdrożeniu systemu HACCP zapewniamy wysokie bezpieczeństwo konsumentom, czego potwierdzeniem są maksymalne oceny kontroli sanitarnych.

Kuchnia wyposażona jest w stanowiska ze stali nierdzewnej, różne nowoczesne sprzęty i urządzenia, m.in.: kotły parowe, piec konwekcyjno – parowy, patelnia elektryczna, bemary, naleśnikarka, itp. Pozwala to na przygotowywanie smacznych i zawsze świeżych potraw, zgodnie z wymogami SANEPID-u i zawartych w Księdze Potraw.

Jadłospisy są urozmaicone, układane dekadowo, co zapobiega ich powtarzaniu się w ciągu tygodnia

 

Skip to content