Zapoznaj się z naszą szkołą oraz ofertą edukacyjną

LICEUM
 
Film promocyjny Zespołu Szkół w Staszowie
ZAPRASZAMY!
Tu jest miejsce dla Ciebie!

Jesteś człowiekiem i nic co ludzkie nie jest Ci obce? Masz świadomość, że obcowanie z kulturą, sztuką, literaturą jest nieustającą przygodą intelektualną? Zastanawiasz się, kim jesteś i jak wyrazić siebie? Wybierając klasę humanistyczną, wybierzesz się w świat szeroko pojętej kultury, zgłębisz tajniki przeszłości i związki pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Będziemy:

– poznawać dawną i współczesną sztukę,

– formułować wielopoziomowe wypowiedzi,

– odczytywać intencje artystów,

– próbować swoich sił na polu dziennikarskim czy aktorskim.

 

Edukacja humanistyczna otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości dalszego kształcenia od studiów filologicznych, filozoficznych, pedagogicznych, dziennikarskich, po prawnicze, kulturoznawcze czy aktorskie.

Przedmiotami realizowanymi na poziomie rozszerzonym w tej klasie są:

język polski,

język angielski,

historia.

 

Pasjonują Cię meandry królowej nauk – matematyki? Chcesz poznać tajniki funkcjonowania świata rzeczywistego i wirtualnego? Jest to klasa stworzona dla osób, które lubią matematykę i chcą doskonalić umiejętność logicznego myślenia, a w przyszłości mają zamiar studiować przedmioty ścisłe na uniwersytetach, politechnikach oraz na uczelniach technicznych. Przedmioty wiodące w tej klasie to: matematyka, fizyka, informatyka i język angielski. 

Skip to content
Strona w przebudowie za utrudnienia przepraszamy.