ACADEMICA w szkolnej bibliotece

ACADEMICA  w bibliotece Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica.

Academica to nowoczesny system wypożyczania międzybibliotecznego. Zastąpi on tradycyjną  „wędrówkę pocztową”  książek między bibliotekami. Od tej pory w bibliotece szkolnej będzie można skorzystać z kilkuset tysięcy pełnotekstowych  publikacji naukowych  (monografii, podręczników, artykułów i całych numerów czasopism) za pośrednictwem specjalnie przygotowanego  terminalu.
Terminal to komputer ze specjalnym oprogramowaniem, umożliwiającym czytanie i przeglądanie publikacji  przygotowanych przez Bibliotekę Narodową w wersji cyfrowej.


Dnia 23 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie odbyła się konferencja dla nauczycieli
bibliotekarzy z całego powiatu. Tematem warsztatów była – ” Academica – Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych”. Spotkanie przygotowane zostało przez Bibliotekę Pedagogiczną  w Staszowie, a poprowadziły je  – pani Katarzyna Ślaska i pani Dorota Fortuna z Biblioteki Narodowej w Warszawie.
Praktyczna forma szkolenia umożliwiła poznanie samego  programu i korzyści jakie daje on każdej bibliotece, która go wdroży.
W przypadku naszej biblioteki, na pewno będzie to doskonałe narzędzie pracy dla nauczycieli, a przede wszystkim  dla uczniów przygotowujących się do konkursów i olimpiad.

 

Skip to content