Administracja klasa 2Tib i 2Tib

Witam. Ciąg dalszy pracy z ubuntu server. Przeanalizujcie proszę ten film instruktażowy   do 15 minuty. Omówiona jest usługa SSH (secure shell) zdalnego połączenia z serwerem. Skonfigurujcie proszę wg. filmu tą usługę, w razie problemów np. z przekierowaniem portów jeśli takowe będzie potrzebne piszcie na priv. Jako zadanie domowe macie do wyboru: przesłąne scrinó koniecznie w PDF z zagadnień poniżej ( zarządzanie użytkownikami, menager pakietów, ustawianie i konfiguracja dodatkowej karty sieciowej) lub konfiguracja usługi SSH. Dla osób, które wykonają obydwie czynności dodatkowa BARDZO DOBRA ocena 🙂 Pozdrawiam i owocnej pracy życzę 🙂

———————————————————————————————-

Witam. W tym tygodniu ciąg dalszy UBUNTU SERWER.  Z filmu instruktażowego  proszę o przećwiczenie zagadnień od ok. 20 minuty tj. zarządzanie użytkownikami, menager pakietów, ustawianie i konfiguracja dodatkowej karty sieciowej, zmiana rozdzielczości ekranu virtualboxie. Proszę o podsyłanie zaległych prac! Pozdrawiam.

—————————————————————————————————————————————–

Witam
Prace z programem wget i gFTP proszę przesyłać do ŚRODY 08.04.2020 na adres tizsstaszow@gmail.com . 

Zadanie na następne to zainstalowanie systemu UBUNTU SERVER! Świetne wprowadzenie i przewodnik znajdziecie  TUTAJ.  Ze screenów z poszczególnych etapów instalacji oraz konfiguracji wstępnej ( konta użytkowników, konfiguracja sieci sprzętu, pracę z programem midnight commander itd.) zróbcie dokument KONIECZNIE pdf i prześlijcie  na adres tizsstaszow@gmail.com w terminie 15-17 kwiecień. Pozdrawiam. 


Witam ponownie

W związku z rozporządzeniem proszę o wykonanie poniższego zadania i przesłanie wyników swojej pracy.  Osobny mail będzie podany.  


W związku z zaistniałą sytuacją przesyłam Wam zagadnienia częściowo omawiane z którymi proponuję się dokładniej zapoznać.

  1. Proszę o zapoznanie się z programem wget. Wykorzystując terminal pokazać możliwości programu pobierając plik z internetu, zmieniając nazwę pobranego pliku (parametr -O), pobierając kilka plików na raz, pobieranie w tle itd. Pracę z terminalem dokładnie omawialiśmy.

Pomocny materiał https://www.youtube.com/watch?v=rVcabhwMDqk

  1. Proszę o założenie konta hostingowego na dowolnym darmowym hostingu (np. https://www.cba.pl/panel/pl/rejestracja/hosting). Osób, które takowe posiadają polecenie to nie dotyczy.
  2. Proszę o zainstalowanie klienta FTP jakim jest program gFTP. Poradnik

https://www.youtube.com/watch?v=dmfLGPZVLiA
Następnie  połączyć się przy pomocy gFTP z utworzonym w p-cie 2 kontem FTP. Przegrać na nie pliki, ogólnie pokazać działanie programu.

Osoby chętne wyniki swojej  pracy  (udokumentowane screenami) z każdego podpunktów 1,2,3 (chyba, że ktoś  ma już za sobą punkt 2 🙂 )  mogą podesłać w celu weryfikacji na adres  tizsstaszow@gmail.com.    Dokumenty proszę przesyłać TYLKO w formacie PDF. Tytuł maila powinien być w formacie 2Tib administrowanie systemami  Nazwisko Imię np. 2Tib  administrowanie systemami Kowalski Janusz. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy! Ps o szczegóły pytajcie na messengerze.

Skip to content