Europejski tydzień sportu

W dniu 26 września 2023 roku w ramach ” EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU” odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców staszowskich szkół ponadpodstawowch o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie. Turniej odbył się na Stadionie OSiR w Staszowie, wzięło w nim udział sześć zespołów, każda szkoła mogła wystawić dwa zespoły.
Po zaciętej rywalizacji w klasyfikacji końcowej:
1 miejsce ZS w Staszowie I
2 miejsce ZS w Staszowie II
3 miejsce LO w Staszowie I
4 miejsce LO w Staszowie II
5 miejsce ZSE w Staszowie I
6 miejsce ZSE w Staszowie II
W kategorii:
Najlepszy zawodnik:
Krzysztof Pluciński ZS Staszów
Najlepszy bramkarz:
Wiktor Adamkiewicz ZS Staszów

Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy, puchary i statuetki ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie.
Dziękujemy zaproszonym szkołom za udział w turnieju i sportową rywalizację fair play.
Zapraszamy na kolejne imprezy sportowe organizowane przez ZS w Staszowie.

Staszicówka czyta w plenerze „Nad Niemnem”

Uczniowie I klasy LO , starsze klasy technikum oraz wychowankowie Internatu z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie wzięli udział w 12 edycji Narodowego Czytania. Młodzi ludzie czytali fragmenty piękniej powieści pozytywistycznej –„Nad Niemnem”. Książka ta znana jest ze względu na swoje barwne opisy otaczającej natury. Przyroda jest też tłem wątku miłosnego i ważnych wydarzeń historycznych. Młodzież, aby jeszcze bardziej zanurzyć się w treści czytanego tekstu , również znalazła się w pięknym otoczeniu- Zalewem Nad Czarną . Nasi młodzi lektorzy wśród szumu liści, śpiewu ptaków i delikatnego powiewu wiatru, wręcz przenieśli się, w świat stworzony przez Orzeszkową i intensywnie odczuwali każde wypowiadane słowo.


Jessica Dąbrowski Kl.I LO

Każdy inny – wszyscy równi

W roku szkolnym 2023/2024 nasz szkoła będzie realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społeczny “Każdy inny – wszyscy równi”. Celem projektu jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii i tolerancji, likwidowanie uprzedzeń oraz przygotowanie do współuczestnictwa w codziennym życiu.

Link do plakatu projektu

Dzień Otwarty w kosmicznym klimacie

Politechnika Świętokrzyska zaprasza na dni otwarte 15-17 września . Szczegóły można przeczytać TUTAJ. Treść zaproszenia przesłanego do Pana Dyrektora można znaleźć TUTAJ 

Nowy rok szkolny czas zacząć!

            Wakacje dobiegły końca :(. W Polsce tradycyjnie rozpoczęcie nowego roku szkolnego przypada na 1. września, ale w tym roku spotkaliśmy się trochę później, bo 4. września i dzięki temu wakacyjny relaks był dłuższy o kilka dni :).

            W Zespole Szkół im. S. Staszica w Staszowie  na uroczystym apelu wszystkich powitał dyrektor placówki p. mgr inż. Jerzy Jabczuga.  Naszą tegoroczną inaugurację roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili panowie: starszy chorąży sztabowy Wojciech Rzepka z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych z Nowej Dęby, chorąży Marcin Śledź z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sandomierzu  oraz p. Grzegorz Wójcikowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym.

            Dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi  życzyli wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, by rozpoczęty rok szkolny  był  owocny i  bezpieczny.  Szczególnie ciepło p. dyrektor powitał pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w Staszicówce.  Po części oficjalnej  nadszedł czas na spotkanie z  wychowawcami, nauczycielami i kolegami, by podzielić się wrażeniami po wakacjach i poznać plan pracy na najbliższe dni.

            Nowy rok szkolny to zawsze czas nowych możliwości, wyzwań i ciekawych doświadczeń. Wierzymy, że inspirujące lekcje, ciekawe projekty, spotkania z życzliwymi ludźmi  stworzą   każdemu członkowi naszej społeczności szkolnej możliwość nie tylko rozwoju osobistego, ale także przyczynią się do osiągania sukcesów.  Z pewnością  pomogą w  tym utworzone nowe kierunki kształcenia w liceum ogólnokształcącym (dziennikarstwo i komunikacja interpersonalna oraz  turystyka i ekologia), oddział wojskowy w branżowej szkole I stopnia  oraz  Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie spawalnictwa, które powstanie w bieżącym roku szkolnym przy Zespole Szkół.

Powodzenia w nowym 2023/2024 roku szkolnym!!! 

Skip to content