Przysłowie niemieckojęzyczne w obrazie

Zapraszamy do zapoznania się z mini galerią prac konkursowych pod hasłem „Przysłowie niemieckojęzyczne w obrazie”.

Stosowanie przysłów dodaje kolorytu naszym wypowiedziom również w języku obcym, a ich plastyczna interpretacja pozwala je dużo łatwiej i szybciej utrwalić.

Celem konkursu było zatem: pogłębianie wiedzy,  popularyzacja przysłów niemieckojęzycznych przy równoczesnym rozwijaniu wrażliwości estetycznej tudzież propagowanie techniki uczenia się łączącej słowa czy sentencje z obrazami.

Wyzwanie zobrazowania wybranego przez siebie przysłowia podjęło 12 uczniów z różnych klas Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie i wszyscy oni są Laureatami konkursu:

1Tb: Bajak Michał, Wróbel Filip, Smagłowski Krystian, Spychaj Kinga.

1Tms: Bęben Filip

2Tp: Arendarczyk Bartosz, Bartocha Martyna, Gondek Bartłomiej, Harbolińska Mariczka, Kucharczyk Eryk

3Tb: Kania Wiktoria, Spychaj Julia.

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie szkolnym  2023/2024, gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do dalszego poszerzania wiedzy w zakresie przysłów nie tylko w języku ojczystym, lecz również w języku niemieckim.

Organizatorzy konkursu: Aneta Nowak-Krakowiak, Katarzyna Pierścińska.
Tekst i  fotografie: Aneta Nowak-Krakowiak

 

Przysłowie niemieckojęzyczne w obrazie Read More »

Julia Śmist – laureatką ogólnopolskiego konkursu

Julia Śmist- uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie została 7 czerwca 2024 r. laureatką I miejsca IX edycji ogólnopolskiego konkursu ziemiańskiego.  Organizatorami tego przedsięwzięcia są historycy i potomkowie ziemian, którzy dbają o to, aby pamięć o ziemianach i ich działalności patriotycznej i kulturalnej przetrwała w polskim społeczeństwie, bo jak powiedział pan Michał Smoczyński- właściciel Nowego Dworu w Goszycach – nie sposób mówić o  polskiej historii bez  działalności ziemian, nie sposób wyobrazić sobie polskiego krajobrazu bez dworków szlacheckich. A my możemy dodać, że nie sposób organizować konkursu o ziemianach bez udziału naszych uczniów, którzy co roku reprezentują Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie  w tym prestiżowym wydarzeniu. Niewątpliwie ogromną zasługę ma w tym zakresie pani Joanna Gąsior, która „zaraziła” swoją pasją do czytania pamiętników ziemian uczniów i nauczycieli  Staszicówki.

Julia Śmist – laureatką ogólnopolskiego konkursu Read More »

I Uczniowski Zlot Motoryzacyjny w Staszicówce

29 maja br. miał miejsce „I Uczniowski Zlot Motoryzacyjny w Staszicówce” zorganizowany przez uczniów naszej szkoły. Głównym organizatorem był uczeń klasy 3Tos Kamil Wawrzkiewicz a opiekunem zaś pan Janusz Sierpniak. Wywołał on wiele uśmiechów i ogromne zaangażowanie ze strony młodzieży i opiekunów. Celem wydarzenia było obcowanie z motoryzacją i dzielenie się wspólnymi zainteresowaniami poprzez zaprezentowanie swoich pojazdów. Były one ocenianie przez jury wybrane z nauczycieli według trzech kategorii: 

-Najładniejszy samochód zlotu 
Miejsce 1 Kamil Wawrzkiewicz
Miejsce 2 Daniel Zapart
Miejsce 3 Kacper Dubiel

-Najładniejszy motocykl zlotu
Miejsce 1 Jakub Gmyr
Miejsce 2 Oskar Wietrzycki
Miejsce 3 Bartosz Mikus

-Najładniejsza felga zlotu Miejsce
1 Paweł Skrzypek Miejsce
2 Filip Grzybowski Miejsce
3 Kamil Maj

Całemu wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Zdecydowanie był to dzień który będziemy dobrze wspominać i postaramy się nie zakończyć go na pierwszej edycji. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom jak i opiekunom Zespołu Szkół oraz sponsorowi „Rafał Dyl Autoczęści”.

Autor tekstu: Janusz Sierpniak
Autorzy zdjęć: Małgorzata Stachura, Janusz Sierpniak, Jacek Gach 

I Uczniowski Zlot Motoryzacyjny w Staszicówce Read More »

Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Staszowskiego – Edukacja i Kariera

Propozycje dalszej nauki prezentowano na stoiskach: Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie, Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie, Zespołu Szkół w Staszowie, Zespołu Szkół w Połańcu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Duży i Zespołu Placówek Oświatowych w Bogorii.

Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Staszowskiego – Edukacja i Kariera Read More »

Centrum Spawalnictwa Łukasiewicz – GIT

Wyjątkowe spotkanie w Górnośląskim Instytucie Technologicznym w Gliwicach!
Spotkanie miało na celu nawiązanie i rozwijanie współpracy między podmiotami gospodarczymi, szkołami, uczelniami oraz administracją publiczną. Tematem spotkania było kształcenie przyszłej kadry spawalniczej.
Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i stworzenia nowych możliwości dla młodych talentów w branży spawalniczej oraz szansy na rozwój i współpracę!
 
Tekst: Małgorzata Stachura
Foto: Małgorzata Stachura

Centrum Spawalnictwa Łukasiewicz – GIT Read More »

Skip to content