Eliminacje regionalne PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych

W dniu 25 marca w Końskich odbyły się eliminacje regionalne  PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych .  Turniej polegał na zbudowaniu maszyny wiatrowej o określonych wymiarach która następnie poddawana była  testom na profesjonalnym stanowisku pomiarowym.

Podczas Turnieju startujące maszyny  oceniane były  w trzech kategoriach:
– Największa moc
– Obroty przy obciążonym wale maszyny
– Moment obrotowy przy zatrzymanym wale

Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decydowała o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

z klasy IV Tbo: Chodnicki Norbert, Dwojewski Piotr, Hara Jakub, Juma Jakub, Korytnicki Mikołaj, Lech Hubert, Mazur Kacper, Moździerz Dawid, Siwonia Albert  z klasy III Tog : Sitowski Kamil, Sobański Daniel

z klasy I Tos: Maciejewski Thomas.

W Końskich drużyna WPL w składzie : J.Hara, D.Sobański ,A.Siwonia zajęła 3 miejsce i awansowała do finału który 22 kwietnia odbędzie się w Warszawie .Trzymamy kciuki za drużynę WPL.

Opiekunem drużyn był nauczyciel ZS Tomasz Łokieć.

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).