Koncert dla Ojczyzny

   Dnia 11 grudnia 2017 roku w auli  przy Zespole Szkół  im. Stanisława Staszica, młodzież naszej szkoły mogła z dumą zaprezentować montaż słowno-muzyczny zatytułowany: Korzenie. Patriotyczne Zaduszki .Inspiracją były polskie bohaterskie zrywy narodowe okupione ofiarą krwi powstańców – począwszy od powstania listopadowego, wielkopolskiego czy śląskiego, aż po tragiczne powstanie warszawskie i wprowadzenie stanu wojennego   w  1981 roku. Zrywy narodowe, walka z niemieckim okupantem, obalenie narzuconej nam siłą przez ZSRR władzy komunistycznej – ukazują silnie zakorzenione w świadomości Polaków umiłowanie wolności  i chęć poświęcenia własnego życia dla dobra Ojczyzny,  w tym głównie młodych patriotów.  Rockowe piosenki zespołu Horytnica  czy Loch Camelot oraz wykorzystanie kostiumów  z epoki, świetnie dopełniły wymowę naszego przedstawienia.Widowisko zaprezentowano podczas II Koncertu dla Ojczyzny. To cenna inicjatywa  Staszowskiego Oddziału Doradców Metodycznych.

Patriotyczne Zaduszki obejrzeliśmy dzięki pani Magdalenie Ablewicz , ale szczególne podziękowania należą się grupie uczniów klasy III Tom , klasy III Tba i I a LO, którzy  z wielkim zaangażowaniem w dobrą sprawę,  uczestniczyli  w tym przedsięwzięciu .

Skip to content