Ku wolnej i niepodległej….

tytulowe11 listopada 2016 toku świętowaliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół pod kierunkiem p. E. Utnik, p. A. Banaś i p. A. Stawińskiego przygotowali akademię patriotyczną upamiętniającą to ważne dla Polaków wydarzenie. W spektaklu młodzież zaprezentowała dzieje Polaków i ich dążenia do wolności za pomocą różnych form artystycznych: gry aktorskiej, tańca, recytacji i muzyki.

Chłopcy z klasy II Tom wykazali się talentem aktorskim, odgrywając fragment sceny więziennej z III części Dziadów A. Mickiewicza.

Z uwagą widzowie obserwowali także  sceny taneczne: taniec rozbiorowy dziewcząt z II a LO czy fragment poloneza, którym uczniowie klas pierwszych symbolicznie wkroczyli w niepodległość.

Nie zabrakło również braw dla recytatorów i solistek występujących w przedstawieniu. Spektakl uświetnił dodatkowo występ zespołu Staszicówka Band, który wykonał tradycyjne pieśni legionowe w rockowej aranżacji.

Wyświetlana w trakcie akademii prezentacja multimedialna była dodatkowym komentarzem do odgrywanych treści – znalazły się w niej bowiem obrazy, zdjęcia i plakaty upamiętniające dążenia Polaków do niepodległości.Te różne formy artystycznego wyrazu spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, którzy w skupieniu obejrzeli spektakl. Tegoroczna rocznica odzyskania niepodległości została więc upamiętniona w Zespole Szkół godnie i uroczyście. Wszyscy zebrani na auli, zarówno publiczność, jak i występujący,  uczestniczyli w niezwykle ciekawej lekcji historii i patriotyzmu. Zdjęcia z akademii możecie zobaczyć w GALERII.

 

Skip to content