MATURALNE WARSZTATY MATEMATYCZNE W STASZICÓWCE

W dniu 12 kwietnia 2018r. w auli Zespołu Szkół odbyły się coroczne matematyczne warsztaty maturalne, zorganizowane przez Dyrektora szkoły
Pana Izydora Grabowskiego oraz nauczycieli matematyki. Zajęcia zgodnie z tradycją prowadziła Pani Danuta Pyrek – koordynator egzaminu maturalnego z matematyki w  województwie świętokrzyskim.

Zajęcia były prawdziwym maratonem, bo trwały cały dzień nauki szkolnej. Nad przebiegiem tych szczególnych zajęć czuwali również nauczyciele Staszicówki: Pani Beata Fąfara, Pani Małgorzata Kochanowska, Pani Iwona Fortuna, Pan Tomasz Dygulski, Pan Wiesław Mikus. Celem warsztatów była gruntowna powtórka z matematyki przed maturą dla wszystkich maturzystów. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy dzielnie zmagali się z różnorodnymi zadaniami. W murach naszej auli gościliśmy również klasę maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyszyńskiego. Sala wypełniona była po brzegi, a atmosfera wytężonej pracy wyczuwalna była przez cały czas. Pani Danuta Pyrek w bardzo jasny i dokładny sposób wyjaśniała rozwiązywane zadania i służyła pomocą każdemu uczniowi. Indywidualnych wyjaśnień udzielali również nauczyciele obecni na warsztatach. Uczniowie zmęczeni pracą, ale bardzo zadowoleni docenili starania Pani Pyrek oraz nauczycieli gorącym aplauzem na stojąco.

Wszystkim maturzystom życzymy zdania jak najlepiej egzaminu maturalnego, oraz dalszych sukcesów w nauce.

Za wszystkich mocno trzymamy kciuki!

Skip to content