PGE Turniej Maszyn Wodnych w Tarnowie 16-11-2023

Dnia 16 listopada po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół reprezentowali Szkołę w PGE Turniej Maszyn Wodnych w Tarnowie. Ideą turnieju było   wybudowanie turbiny wodnej, która była poddawana próbom w jednej z dwóch konkurencji: mocy lub wydajności. Konkurencja „Moc” polegała na podniesieniu masy 5 kg na wysokość 2 metrów w jak najkrótszym czasie. Konkurencja „Wydajność” polegała na wykonaniu pracy podnoszenia masy 5 kg na wysokość 2 metrów zużywając jak najmniej wody.   Naszą szkołę reprezentowało 6 drużyn , łącznie 14 uczniów.
Najlepszy wynik w konkurencji ” Moc” osiągnęła drużyna “Neptun” -16,50 sekundy. Drużyna “Neptun” w składzie: Rzepa  Bartosz, Nowak Michał, Siuda Mikołaj  zajęła 4 miejsce.
Najlepszy wynik w konkurencji ” Wydajność ” osiągnęła drużyna “Wodogrzmoty” -3,67 litra . Drużyna “Wodogrzmoty” w składzie: Bąk Michał, Igor Sutek, Granda Mikołaj  zajęła 3 miejsce. Pozostałe drużyny zajęły  szóste  i ósme miejsca.
Opiekunem drużyn był Tomasz Łokieć
 
Tekst i zdjęcia : Tomasz Łokieć
Skip to content