Wyjazd do Enea – Elektrownia Połaniec 2023

7 listopada br. uczniowie klas IV i V Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej uczestniczyli w wycieczce do Enea Elektrowni Połaniec. Pracownicy elektrowni – p. Michał Ziomek przedstawił uczniom wykład na temat historii Elektrowni w Połańcu, rozbudowy zakładu i samej produkcji energii.
p. Edyta Cygan i p. Łukasz Glica omówili uczniom wpływ elektrowni na środowisko naturalne. Obszerny wykład na temat ochrony środowiska dotyczyły wpływu elektrowni na środowisko naturalne, działań elektrowni w zakresie ochrony wody, powietrza i zagospodarowania odpadów poprodukcyjnych.
Po części teoretycznej uczniowie pod opieką p. Michała Ziomka i nauczycieli zwiedzili elektrownię. Dowiedzieli się jak transportowana i składowana jest biomasa, jak powstał i jak funkcjonuje „Zielony Blok”  oraz  jaki ma udział w produkcji energii.
 
Opiekunami wyjazdu ze strony Zespołu Szkół – Anna Zamojska i Tomasz Łokieć.
 
Tekst: Anna Zamojska, Tomasz Łokieć
Zdjęcia : Anna Zamojska, Tomasz Łokieć
Skip to content