Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Młodzież Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie w duchu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży uczestniczyła w rekolekcjach szkolnych, które wygłosił ks. Paweł Kida. Rekolekcjonista w czasie nauki zwrócił uwagę, że nawrócenie jest potrzebne każdemu człowiekowi, ponadto uświadomił młodzieży, gdzie szukać pomocy w trudnościach życia duchowego. Spotkanie rozpoczęło się wniesieniem relikwii św. Stanisława Kostki patrona młodzieży oraz św. Jana Pawła II, aby w ten sposób wyrazić gotowość obrony Świętego Papieża. Nabożeństwo ubogaciła orkiestra, którą tworzą między innymi uczniowie naszej szkoły, dzięki której powstała niebywała atmosfera modlitewna. Inicjatorem spotkania modlitewnego był ks. Sylwester, któremu pomogli kapłani katechizujący w szkole jak również wychowawcy.

Skip to content