Romantyczne klimaty i nie tylko …….

       Poetycki nastrój ogarnął wczoraj Staszicówkę.  Była poezja, był walc, była muzyka i śpiew, była też galeria obrazów, czyli to co dla ducha najlepsze. Wszystko za sprawą konkursu recytatorskiego i jego oprawy.

       Dnia 12 grudnia w Zespole Szkół im. St. Staszica odbyła się XVII już edycja konkursu „Romantyczne klimaty i nie tylko..”. Swoje wiersze prezentowało 30 uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu staszowskiego: Zespołu Szkół Ekonomicznych, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół w Połańcu oraz Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie.

       Wydarzenie rozpoczęto walcem w wykonaniu Julii Kluszczyńskiej i Marka Utnika, uczniów Staszicówki. Tancerze zostali znakomicie przygotowani przez Szkołę Tańca Enigma. Następnie uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje interpretacje znanych utworów literackich. Zgodnie z regulaminem uczniowie recytują dwa wiersze, w języku polskim i w języku obcym. Po krótkich obradach jury wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęła Klaudia Łodkowska (LO Staszów), II miejsce zdobyli Klaudia Karwacka (LO Staszów) i Adrian Dzieciuch (ZS Połaniec). III miejsce: Angelika Sojda (ZSE Staszów) i Anna Gaweł (LO Staszów). Wyróżniono dwie osoby: Oliwię Maciąg i Wiktora Urbańskiego (LO Staszów). Przed rozdaniem nagród mogliśmy posłuchać Julii Kosik (śpiew) i Karola Witaszka (gitara) w utworze „Pieśń Gruzińska” Bułata Okudżawy. Całe wydarzenie poprowadziła para prezenterów: Urszula Brocka i Jakub Balawender.

         Nagrody i dyplomy wręczyła Dyrekcja Zespołu Szkół im. St. Staszica: Pan Dyrektor Jerzy Jabczuga i Pani wicedyrektor Anna Słoczyńska. Pan Dyrektor podziękował uczniom za włożony trud i zaangażowanie w przygotowanie do konkursu. Cała impreza odbyła się w otoczeniu obrazów naszego lokalnego artysty, pana Jana Żukowskiego. Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu to pani Beata Bryła, Anna Mikus, Katarzyna Pierścińska, Agnieszka Misterkiewicz, Anna Banaś (nauczyciele Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica). W jury zasiadały panie Anna Sobieniak i Maria Szewczyk (LO Staszów), Agata Janowska i Milena Kiliańska (ZSE Staszów), Monika Kobryń (ZS Połaniec) oraz Anna Banaś i Katarzyna Pierścińska (ZS Staszów). Dziękujemy sponsorowi firmie ENREM-Połaniec Sp. z o.o. za ufundowanie nagród i poczęstunku.

Tekst: Agnieszka Misterkiewicz
Zdjęcia: Anna Mikus

Skip to content