Rozpoczęła się ostatnia próba przed Maturą 2023

Do matury pozostało tylko 51 dni. Już dzisiaj uczniowie najstarszych klas liceum ogólnokształcącego mają możliwość sprawdzenia i przećwiczenia swoich umiejętności poprzez zmierzenie się z próbnymi arkuszami maturalnymi przygotowanymi przez świętokrzyskich ekspertów z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, zgodnie z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W tym roku jest to szczególnie ważne, bowiem uczniowie przystępują po raz pierwszy do egzaminu w nowej formule.
W Zespole Szkół im. S. Staszica do próbnego egzaminu maturalnego z języka polskiego przystąpiło dziś 40 licealistów. To dla nich cenne doświadczenie, gdyż właśnie arkusz z języka polskiego przeszedł największą przemianę. Zupełną nowością jest test historycznoliteracki, choć zarówno praca z tekstem, jak i wypracowanie zostały zmodyfikowane. Na przystąpieniu do tej próby zależało więc i uczniom, i nauczycielom. Jutro uczniowie zmierzą się z królową nauk – matematyką, a w czwartek z językiem angielskim.
Świętokrzyska Matura Próbna to nie tylko ostatni sprawdzian wiadomości, ale też możliwość
przećwiczenia procedur, strategii pracy z arkuszem, gospodarowania czasem czy radzenia sobie ze stresem. Maraton maturalny uważamy więc za rozpoczęty i wszystkim maturzystom życzymy powodzenia.

Skip to content