Śpiewamy dla Niepodległej

W tym roku uczniowie i nauczyciele  Staszicówki w wyjątkowy sposób uczcili 103. rocznicę  odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne odbyła się na  świeżym powietrzu,  tuż obok jesiona wyniosłego – pomnika przyrody  im.  Stefana Czerwca – pierwszego dyrektora szkoły.

„Żywa” biało-czerwona flaga stanęła na szkolnym parkingu. To młodzież, unosząc białe i czerwone kartki, odśpiewała  hymn państwowy i inne pieśni patriotyczne przy akompaniamencie zespołu muzycznego, który na potrzeby tego wydarzenia stworzyli reprezentanci uczniów i nauczycieli. Zabrzmiały  „Legiony” , „Wojenko, wojenko”, „Piechota” czy „Przybyli ułani”. Cała społeczność Staszicówki  miała więc okazję pochwalić się swoim talentem muzycznym, ale przede wszystkim pokazać swój patriotyzm i szacunek dla tradycji narodowej.

Happening spotkał się z pozytywnym odbiorem  wszystkich uczestników i wprowadził ich w patriotyczny nastrój.

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).