Z pewnością niewielu uczniów naszej szkolnej społeczności ma świadomość, że pośród nas  są reprezentanci jednej z najstarszej, a z pewnością najbardziej wymagającej dyscypliny sportowej na świecie – mowa tutaj o boksie klasycznym.

Uczeń V klasy technikum Zespołu Szkół – Jakub Pałka  jest mistrzem Podkarpacia,  w kategorii 63,5kg.  Kuba jest  zawodnikiem Mieleckiej Szkoły Boksu.  Trenuje zaledwie rok, a ma już na koncie  ogromne sukcesy,  między innymi w występach międzynarodowych. W przyszłym roku Kuba wraz z trenerami celuje w medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców.

Uczeń klasy III branżowej –  Maciej Treliński to również zawodnik Mieleckiej Szkoły Bosku. Maciek dopiero miesiąc temu zadebiutował w ringu, a ma już na koncie zwycięstwo w  Międzynarodowym Memoriale Bokserskim im. Ryszarda Jarnota w Libiążu. Ponadto brał udział w  bardzo mocnym turnieju w węgierskim Eger, gdzie boksował  również Jakub Pałka.

Boks olimpijski to bardzo trudna dyscyplina. Wymaga zupełnego poświęcenia i konsekwencji. Liczy się w niej wytrzymałość, siła, odwaga i szybkość. Z tego powodu boks został uznany przez ekspertów za najtrudniejszą dyscyplinę sportową świata.  Maciek  i Kuba są bardzo sumiennymi i zdeterminowanymi  zawodnikami. Chłopcy na treningi jeżdżą codziennie ponad 50 km. Jak podkreślają trenerzy bokserów – Paweł Róg i Paweł Rżany:  Chłopaki mają swój plan, wiedzą jakie mają cele i konsekwentnie je realizują.            Trzymamy kciuki za naszych chłopców i życzymy im kolejnych spektakularnych sukcesów.

Na zdjęciu uczniowie Staszicówki: Jakub Pałka i Maciej Treliński oraz autorzy ich sukcesów –  trenerzy: Paweł Róg – zawodowy bokser  i Paweł Rżany –  trener  wielu medalistów mistrzostw Polski

Skip to content