„Staszicówka czyta dzieciom”

p1060333
W Przedszkolu nr 4 w Staszowie, grupa 4-latków

Sukces każdego człowieka zależy od jego wiedzy, a kluczem do tej wiedzy jest czytanie. Wiele osób, choć umie czytać, nie robi tego. Dlaczego? Dlatego, że nie wykształcili tego nawyku w dzieciństwie. Dzięki czytaniu dzieci rozwijają wyobraźnię, wzbogacają swoje słownictwo i styl wypowiedzi. Czytanie ma również ogromny wpływ na rozwój emocjonalny, gdyż wpływa na uczucia, wprowadza w świat fantazji, wyrabia codzienne nawyki.

Mając na uwadze te właśnie cele, uczniowie Zespołu Szkół wspólnie z bibliotekarzami oraz polonistami rozpoczęli akcję „Staszicówka czyta dzieciom”. Pierwsze spotkanie z najmłodszymi odbyło się 12 października w Przedszkolu nr 4 w Staszowie.  Uczennice (kl. IIIaLO): Dominkia Borowiec, Marcelina Juda, Natalia Sajda oraz Weronika Szewczuk czytały bajki w dwóch grupach czterolatków. Dzieci okazały się bardzo wdzięcznymi słuchaczami i z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane treści. potem były rozmowy na temat wysłuchanych bajek, oraz tych bajek, które dzieci najbardziej lubią. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, a młodzież ze „Staszicówki” już przygotowuje się do następnego wyjścia.

p1060330
Czytamy „Czerwonego Kapturka”

 

p1060332
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek i zaprosiły na kolejne spotkanie

 

 

p1060329

Skip to content