Światowe Dni Młodzieży

sdmTrzydzieste pierwsze Światowe Dni Młodzieży,  odbędą się w dniach 26–31 lipca 2016 w Krakowie. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodzież z całego świata, która chce wspólnie spędzić czas i modlić się. Organizowane są również Światowe Dni Młodzieży w każdej diecezji, gdzie młodzież spotyka się ze swoimi biskupami. Tradycję tą zapoczątkował papież Jan Paweł II w marcu 1985r. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Rzymie w dniach od 29 do 31 marca a udział w tym wydarzeniu brało ponad 300 tyś. uczestników . Najbardziej podkreślanym i powszechnie znanym motywem jest jedność i obecność wielu różnorodnych kultur. To już drugie takie wydarzenie w Polsce. Pierwsze odbyło się w Częstochowie w 1991r. Więcej informacji możecie się dowiedzieć w krótkiej prezentacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły oraz na oficjalnej stronie Światowych Dni Młodzieży :

Skip to content