Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet

Aby uczcić Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet, obchodzony 19 listopada oraz Dzień Businessmana obchodzony 13 listopada, uczniowie klasy I Technik Budownictwa odwiedzili prężnie działającą na terenie całego kraju firmę Nowax Spółka jawna w Staszowie. Właściciele przedsiębiorstwa – Beata i Sławomir Nowak, po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich lat zostali docenieni przez miesięcznik Forbes, w tym roku otrzymali wyróżnienie w kategorii najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w województwie świętokrzyskim o przychodach do 100 mln PLN. Młodzież miała wiele pytań dotyczących rozwoju firmy i pracowników, zwiedziła zakład i halę produkcyjną , na której znajdują się nowoczesne linie technologiczne, asortymenty z blachy powlekanej tj. blachodachówki, trapezów czy gąsiorów. Cały proces odbywa się na najnowocześniejszych maszynach sterowanych komputerowo, a pozycjonowanych serwonapędami. W procesie profilowania blach stosowany jest nowoczesny system naświetlania promiennikami podczerwieni, co pozwala produkować wyroby o najwyższej jakości.

Gratulujemy osiągnięć!💗

Tekst: Małgorzata Toś
Zdjęcia: Małgorzata Toś, Małgorzata Stachura

Skip to content