Tworzenie aplikacji i Witryny internetowe kl. 3Ti

 

 

 

Witam wszystkich. Dalsze zagadnienia z przedmiotu

Witryny i aplikacje internetowe. Zapoznajcie się proszę z programem Inkspace do tworzenia grafiki wektorowej. Podaję LINK do krótkiego kursu. O oczywistych różnicach między grafiką wektorową i rastrową już mówiliśmy.  Po obejrzeniu kursu i zainstalowaniu inkspace wykonajcie proszę ćwiczenia i wyślijcie na tizsstaszow@gmail.com

-w gimpie wykonać plakat (tematyka dowolna może być koronawirus)

-zaprojektować proste wektorowe logo w inkspace

Tworzenie aplikacji internetowych
Czas na napisanie pierwszego poważniejszego programiku w c++ :). Po obejrzeniu części 1 oraz części 2 (zapoznanie z instrukcją warunkową if którą już dobrze znacie z javascript ) kursu napiszcie program działający następująco:

-na wejściu podajecie dwie liczby całkowite

-podajecie wciskając 1,2,3,4 rodzaj działania na tych liczbach np(1 dodawanie , 2 odejmowanie, 3 mnożenie, 4 dzielenie)

program zwraca wynik działania. Kody źródłowe podsyłajcie na adres tizsstaszow@gmail.com. Powodzonka 🙂

————————————————————————————————————————————————–

Witam wszystkich. Na początku przypominam o nadesłaniu zaległych prac projektowych z obydwu przedmiotów!
Witryny i aplikacje internetowe. Tutaj temat bardzo przyjemny bo praca z programem graficznym GIMP. Solidne podstawy można uzyskać w np. TYM   kursie. Szczególnie proszę zwrócić uwagę na zagadnienia:

– tworzenie i obróbka obrazów
– narzędzia rysownicze
– korzystanie z warstw
– filtry i przekształcenia

Miłej nauki życzę!

Tworzenie aplikacji internetowych. Po skończonym projekcje przechodzimy do programowania w C++. Bardzo dobre wprowadzenie znajdziecie TUTAJ. Przeanalizujcie dokładnie odcinek 1 kursu. Proszę zapoznać się z pojęciami takimi jak: środowisko programistyczne, kompilator, linker oraz zainstalować wymagane do dalszej nauki środowisko programistyczne o nazwie Code::Blocks.  Proponuję też napisać dla większości Was swój pierwszy program w C++ „Hello World” 🙂 . Można również skorzystać ze środowiska Dev C++ chyba bardziej proste. Można pobrać z neta lub pobrać u mnie TUTAJ .Owocnej pracy życzę .

 

————————————————————————————————————————-

Witam. W związku z zaistniałą sytuacją zamieszczam Wam wytyczne do przedmiotów  1) Witryny i aplikacje internetowe oraz 2) Tworzenie aplikacji internetowych.   Zadania mają charakter projektowy.

Zarówno zadanie dla przedmiotu 1) jak i 2) wymagają KONIECZNIE założenia konta hostingowego najlepiej darmowego dla przedmiotu 2) koniecznie z bazą MySQL. Linki do kilku ofert macie tutaj.
1. Witryny i aplikacje internetowe (obydwie grupy) .
Proszę wykonać stronę internetową na wzór strony przedstawionej w poradniku https://www.youtube.com/watch?v=j0B9SlSI2Zg&t=36s. Wykorzystuje ona elementy jquery, powtórzycie też dość dokładnie style CSS.  Strona może być np. firmowa czy pokazująca jakiś produkt. Jeśli wykorzystacie  bootstrapa lub flexbox css zapewniając stronie responsywność  ocena będzie oczywiście lepsza :). Mówiliśmy już o tym na lekcjach teraz podaję przykładowe linki do zagadnień bootstrap flexbox CSS Możecie oczywiście korzystać z innych źródeł.  Efektem pracy będzie
a) gotowa strona postawiona na waszym hostingu (link proszę mi przesałć w mailu)
b) spakowany najlepiej zip kod strony (CSS,html)
Czas wykonania projektu: do świąt. Adres mailowy podam wkrótce. Miłej pracy życzę!

Uwaga: W razie pytań kontakt ze mną macie na messengerze (pytania dotyczące swojego projektu proszę pisać na priv nie grupie) lub skypie. Jeśli ktoś chciałby przedstawić cząstkowe efekty swojej pracy np. udostępniając ekran proszę mi o tym  wcześniej  napisać to umówimy się na konkretną godzinę

2. Tworzenie aplikacji internetowych
Na ostatnich lekcjach zaczęliśmy obsługiwać bazę mySQL z poziomu PHP. Skorzystajcie np. z tego kursu https://www.youtube.com/watch?v=lFrwAeXbPM  albo z dowolnego innego przedstawiającego zagadnienie „Obsługa bazy danych  MySQL z poziomu formularza”  wykonajcie projekt wg wytycznych:

  • stwórzcie bazę danych a następnie tabelę przechowującą dane osobowe uczniów czy pracowników o polach np: id, imie, nazwisko, wiek, stazPracy, itp.  (reszta pól wg uznania)
  • z poziomu strony powinniśmy móc: dodać nową osobę do tabeli, wyświetlić osoby z tabeli, wyświetlić osoby o zadanych kryteriach np. starsze niż 30 lat, usunąć osobę oraz na bardzo dobrą ocenę zaktualizować dane osoby.
  • wszelkie własne dodatki i modyfikacje bardzo mile widziane i na pewno podniosą ocenę. Pamiętacie mówiliśmy o metodzie AJAX pliki z lekcji są TUTAJ można je bez problemu wykorzystać zwiększając atrakcyjność aplikacji.

Sposób rozliczenia się z projektu taki jak z punkcie 1. Życzę owocnej pracy.

Skip to content