Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, zwyczajowo nazywany Dniem Nauczyciela, jest obchodzony co roku 14 października w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku przypada 250. rocznica tychże wydarzeń. Dzień ten jest świętem wszystkich pracowników oświaty.  W naszej szkole 10.10.2023r. odbyła się z tej okazji akademia, podczas której zebrani goście byli świadkami zabawnej scenki z życia szkoły pt. „Szkoła przyszłości”. Wystąpili  w niej uczniowie Zespołu Szkół w Staszowie w składzie: 1LO – Urszula Brocka, 3LO – Jakub Gibała, 2Tm – Mikołaj Mazgaj, Mateusz Tokarski, 3Tp – Adrian Wieczorek, Bartosz Kardynał, Hubert Strzałka, Kacper Figacz, Mateusz Kajta, 4Tsp – Mateusz Bochenek. Uroczystość prowadzili: 3a – Julia Arendarska, 2Ti – Norbert Niziałek. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji oraz nauczycielom serdeczne życzenia i podziękowania za ich trud włożony w wychowanie i edukację młodzieży oraz wręczyli im symboliczny prezent. Przedstawienie uświetniła uczennica klasy 1LO – Julia Kosik, która w ujmujący sposób wykonała dwie piosenki. Wsparcia informatycznego udzielił uczeń z klasy 2 Ti – Patryk Rogala, który wykonał prezentację multimedialną. Andrzej Stawiński zadbał o właściwe nagłośnienie akademii. Dekoracje wykonały uczennice z 3LO – Nicola Szpak, Marcelina Kmiecik, Oliwia Strojewska, Dominika Opala, Anita Żak przy wsparciu Jana Żukowskiego. Zdjęcia: 3Tp – Kacper Rak, Filip Łukaszek.
Nad całością wydarzenia czuwały: Elżbieta Nowicka oraz Katarzyna Pierścińska – nauczycielki Zespołu Szkół w Staszowie.

Skip to content