Wolontariat ZS w akcji „Pomoc dla IGI”

Wolontariat Zespołu Szkół w ramach realizacji projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie” przyłącza się do zbiórki pieniędzy dla chorej IGI.

Etap pierwszy współpracy wolontariuszy na terenie Staszowa jest poświęcony głównie edukacji , a już staszowskie szkolne wolontariaty potrafiły się zintegrować, aby podjąć wspólne zadanie. Przykładem jest organizacja niezwykle ważnego przedsięwzięcia, jakim było przeprowadzenie na terenie każdej z 6 staszowskich szkół akcji charytatywnej „Pomoc dla Igi”, 5 – miesięcznej Igi Kaczmarczyk z Opatowa chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

W dniach od 22 listopada do 4 grudnia 2021r. na terenie naszej szkoły zebraliśmy do puszki 1565,31 zł. Jest to znacząca wkład . Dla wszystkich darczyńców wielkie podziękowania za każdą kwotę.

Na terapię genową i rehabilitację dziewczynki, w szkołach podstawowych i średnich Staszowa zebrano łącznie 9927, 53 złotych. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób pomożemy malutkiej pacjentce w walce z chorobą. Akcja pokazała również, że założenie naszego projektu o wspólnej pracy kół wolontaryjnych jest potrzebne, możliwe i realne.

Skip to content