Wolontariat ZS w akcji “Pomoc dla IGI”

Wolontariat Zespołu Szkół w ramach realizacji projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie” przyłącza się do zbiórki pieniędzy dla chorej IGI.

Etap pierwszy współpracy wolontariuszy na terenie Staszowa jest poświęcony głównie edukacji , a już staszowskie szkolne wolontariaty potrafiły się zintegrować, aby podjąć wspólne zadanie. Przykładem jest organizacja niezwykle ważnego przedsięwzięcia, jakim było przeprowadzenie na terenie każdej z 6 staszowskich szkół akcji charytatywnej „Pomoc dla Igi”, 5 – miesięcznej Igi Kaczmarczyk z Opatowa chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

W dniach od 22 listopada do 4 grudnia 2021r. na terenie naszej szkoły zebraliśmy do puszki 1565,31 zł. Jest to znacząca wkład . Dla wszystkich darczyńców wielkie podziękowania za każdą kwotę.

Na terapię genową i rehabilitację dziewczynki, w szkołach podstawowych i średnich Staszowa zebrano łącznie 9927, 53 złotych. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób pomożemy malutkiej pacjentce w walce z chorobą. Akcja pokazała również, że założenie naszego projektu o wspólnej pracy kół wolontaryjnych jest potrzebne, możliwe i realne.

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).