Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszicówce

W Staszowie zostanie utworzona Młodzieżowa Rada Miejska, która będzie głosem doradczym , a zarazem reprezentacją naszej młodzieży.  Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy będą mogli więc sprawdzić się w nowej roli- działaczy społecznych, którzy będą  wpływać na życie swojej małej ojczyzny.  Działania zmierzające do utworzenia tego organu podejmowane już były dwukrotnie, niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany i dopiero teraz w szkołach odbyły się wybory.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym przesłanym przez pana burmistrza takie wybory zostały  oczywiście zorganizowane w Staszicówce.  Pan dyrektor  Izydor Grabowski powołał okręgową komisję wyborczą , która  następnie poinformowała wszystkich o możliwości pracy w radzie, przyjmowała zgłoszenia kandydatów, a potem przygotowała karty  do głosowania i przeprowadziła wybory.  W komisji pracowali uczniowie klasy II LO: Weronika Bednarska, Alicja Wrzałek, Aleksandra Wilk i Kamil Milewczyk. Nasi uczniowie głosowali  18 czerwca – trochę wcześniej niż w innych placówkach, ale spowodowane to było kalendarzem egzaminów zawodowych odbywających się w  Staszicówce.

Do pracy w radzie zgłosiło się czworo uczniów:
– Martyna Miczulis z klasy II LO,
– Maja Mazur z klasy II Ti,
– Jakub  Skowron z II Ts
– Dawid Góral z III Tbo.

W piątkowym głosowaniu wzięło udział 182 uczniów, których preferencje były następujące:
– Martyna Miczulis- 45 głosów,
– Maja Mazur – 45 głosów
– Dawid Góral – 42 głosy,
– Jakub Skowron – 30 głosów.

Niestety 20 głosów ze względu na niewłaściwy sposób skreślenia kandydata komisja musiała zakwalifikować do głosów nieważnych.

W 21 osobowej Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Staszowie naszą szkołę reprezentować będą: Martyna Miczulis, Maja Mazur i Dawid Góral. Życzymy im ciekawych doświadczeń, wielu pomysłów
i owocnych obrad.

Skip to content