Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej

logo

Dnia 11 III 2016 roku we Włoszczowiej odbył się X Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej. Patronat  nad tym prestiżowym konkursem objęli w tym roku: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i  Świętokrzyski Kurator Oświaty.  Nad poprawnością  merytoryczną turnieju czuwała redakcja „Polonistyki” oraz sam prof. dr hab.  Andrzej Markowski.

Po raz koleiny uczniowie Staszicówki dowiedli, że w tej dziedzinie nie mają sobie równych. Tym razem II miejsce w kategorii – Czytam , więc rozumiem zajął uczeń klasy II A LO – Wojtek Kułaga (opiekun – Zbigniew Switek) , III miejsce w tej samej kategorii  wywalczył  uczeń klasy III Tb – Dawid Cybulski (opiekun – Anna Banaś).

Po części konkursowej młodzież miała możliwość  wysłuchania ciekawostek na temat nowych zjawisk we współczesnej polszczyźnie. Porywający wykład wygłosił wspomniany już prof. dr hab.  Andrzej Markowski – wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Rady Języka Polskiego, autor słowników poprawnej polszczyzny i wielu poradników językowych. Gratulujemy naszej uzdolnionej młodzieży i czekamy na kolejne sukcesy.

1

Skip to content