Relacja z wizyty w naszym Centrum Spawalniczym!

W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt gościć prof. dr hab. inż. Jacka Słania, Lidera obszaru – Kierownika Działu Szkolenia Centrum Spawalnictwa Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny oraz panią dr inż. Katarzynę Hyc-Dadak, głównego specjalistę – Egzaminatora spawaczy w Ośrodku Kształcenia i Nadzoru Spawalniczego w Gliwicach.
Spotkanie miało na celu omówienie przyszłości i rozwoju szkolnictwa zawodowego oraz planów związanych z tworzeniem Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie spawalnictwa. W trakcie dyskusji poruszyliśmy wiele ważnych tematów, które mają na celu podniesienie jakości kształcenia spawalniczego oraz dostosowanie programów nauczania do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy.
Dziękujemy naszym gościom za inspirującą wizytę i owocne rozmowy. Współpraca z tak wybitnymi ekspertami daje nam pewność, że idziemy w dobrym kierunku, aby wspierać i rozwijać umiejętności przyszłych specjalistów w dziedzinie spawalnictwa.
Czekamy na kolejne spotkania i jesteśmy pełni nadziei na dalszą, owocną współpracę!

Relacja z wizyty w naszym Centrum Spawalniczym! Read More »

Powiat z wojskiem

W dniu 14 maja br. wizytę w powiecie staszowskim złożyli: zastępca 18. Pułku Artylerii w Nowej Dębie ppłk Paweł Jędryczka i ppor. Marta Korzynek – oficer sekcji współpracy cywilno-wojskowej.
W programie wizyty znalazło się m.in. spotkanie w starostwie staszowskim, gdzie gości przyjęli: starosta Romuald Zgrzywa i wicestarosta Leszek Guzal. Rozmawiano o współpracy z 18 Pułkiem Artylerii w zakresie szkolenia i udziału w ćwiczeniach poligonowych w Nowej Dębie uczniów oddziałów przygotowania wojskowego, a także uczniów branżowych oddziałów wojskowych Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica, jak również uczniów oddziałów przygotowania wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Wstępne zasady współpracy ustalono w czasie pobytu oficerów z Nowej Dęby w Zespole Szkół przy ul. Koszarowej. Przed odjazdem ze Staszowa ppłk Paweł Jędryczka wręczył starostom, a także dyrekcji Zespołu Szkół zaproszenia na uroczystości z okazji święta 18 Pułku Artylerii, które odbędą się w Nowej Dębie w dniu 14 czerwca br. Ostatnim punktem programu pobytu na ziemi staszowskiej ppłk. Pawła Jędryczki i ppor. Marty Korzynek była wizyta w Zespole Pałacowym w Kurozwękach, gdzie goście poznając historię tego wyjątkowego zabytku zostali poinformowani o udziale członków rodziny Popielów w powstaniach 1831 i 1863 roku, a także w walkach na równych frontach I i II wojny światowej, w tym w bitwie o klasztor Monte Cassino, którego 80. rocznicę zdobycia będziemy obchodzić 18 maja br.

 

Tekst i Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Staszowie

Powiat z wojskiem Read More »

Podpisanie Porozumienia o współpracy w ramach „Kawiarenki Branżowca”

W dniu 10 maja br. miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy           w ramach „Kawiarenki Branżowca”.  Ten ważny krok ma na celu potwierdzenie współpracy na rzecz aktywnego rozwoju szkolnictwa zawodowego oraz promocji nowoczesnych technologii, jednocześnie wspierając działalność prowadzoną przez Zespół Szkół im. Stanisława Staszica i Zespół Pałacowy       w Kurozwękach. List intencyjny podpisany przez przedstawicieli obu instytucji stanowi zobowiązanie do wzajemnego wsparcia i współdziałania na rzecz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego oraz promowania innowacji        w edukacji. Poprzez tę współpracę obie strony mają nadzieję na stworzenie inspirującego środowiska, sprzyjającego rozwojowi kompetencji zawodowych uczniów oraz nauczycieli.

Podpisanie Porozumienia o współpracy w ramach „Kawiarenki Branżowca” Read More »

Skip to content