Półfinał Olimpiady Techniki Samochodowej

W dniu 24 marca 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół w Staszowie brali udział w półfinale XXIV edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej.

Kacper Golba, Kacper Kopała, Sylwester Lasek, Krystian Czuba i Hubert Szymczak walczyli z kolegami z całej Polski nie tylko o miejsce w finale konkursu, ale również o jak najwyższą pozycję Naszej Szkoły w Rankingu Samochodowych Szkół 2023 roku.

Gratulujemy udziału w półfinale Olimpiady! 

VII edycja Konkursu Języka Angielskiego

24 marca odbyła się VII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych w siedzibie Filii UJK w Sandomierzu . W konkursie wzięło udział 72 uczniów, w tym czterech uczniów z Zespołu Szkół (Mikołaj Mazgaj z klasy I Tm, Mateusz Kwiatek z klasy III Ti, Wiktor Mazur z klasy III Ti oraz Alan Rejnowicz z klasy IV Tip). Oprócz udziału w konkursie uczniowie wysłuchali wykładów przygotowanych przez dr Małgorzatę Makowską pt. ,,The Secrets of the Human Brain” oraz Pana Ireneusza Krawczyńskiego, Prezesa Sądu Rejonowego w Sandomierzu, który jest również wykładowcą uczelni w Sandomierzu. Tytuł wykładu to ,,Rola tłumacza przysięgłego w procesie sądowym”. 

PGE TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH

24 marca uczniowie Zespołu Szkół im.S.Staszica reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Maszyn Wiatrowych-Eliminacje Regionalne w Końskich. Naszą szkołę reprezentowało 9 drużyn . Nasza najlepsza drużyna “PandaBanda”  w składzie Dziewirz Maciej, Szot Bartłomiej, Nowak Bartosz zajęła 4 miejsce i ma szanse awansować do finału ,który odbędzie się 24 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Udział w Turnieju możemy zaliczyć za udany biorąc pod uwagę że w Turnieju startowało łącznie 39 drużyn.
Opiekunami drużyn byli Łokieć Tomasz i Sierpniak Janusz.
 
Tekst: Łokieć Tomasz
Zdjęcia: Sierpniak Janusz

Turniej maszyn wiatrowych PGE

Uczniowie Zespołu Szkół biorą udział w Turnieju maszyn wiatrowych PGE. Eliminacje odbędą się 24 marca w Końskich. Konstruktorzy pod opieką Pana Janusza Sierpniaka i Tomasza Łokcia zbudowali turbiny przetwarzające energię wiatru na energię mechaniczną zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie. Testy zbudowanych maszyn odbędą się przy użyciu stanowisk pomiarowych, zapewniających wysoką dokładność pomiaru parametrów turbin w trzech kategoriach: największa moc, prędkość obrotowa i moment obrotowy przy pełnym zahamowaniu. Życzymy dobrych wiatrów.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – WYNIKI

W dniu 21 marca 2023 roku w budynku CKZ Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Zmagania trzydziestu czterech uczestników trwały 90 minut, w czasie których rozwiązywali oni turniejowe zadania testowe.

Na podstawie przeprowadzonego testu składającego się z sześćdziesięciu pytań zamkniętych Szkolny Komitet Turniejowy, któremu przewodniczył Wicedyrektor Szkoły, druh OSP Szymon Nowak, wyłonił sześciu laureatów:

Skip to content