Aktualności internat

Pożegnanie Absolwentów 2026

Kolejne roczniki wychowanków kończą pobyt w internacie zamykając ważny rozdział swojej edukacyjnej kariery. To czas podsumowań, wspomnień i wzruszeń, ale także nowych planów, marzeń i wyzwań. 

Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i życzymy wielu sukcesów w dalszym życiu zawodowym i osobistym.

 

Tekst: Renata Jaworska

Zdjęcia: Ilona Gajdowska

Pożegnanie Absolwentów 2026 Zobacz więcej »

Razem dla środowiska

W trosce o środowisko naturalne nasza młodzież pod opieką p. Wojciecha Piwowara włączyła się po raz kolejny w ogólnopolską akcję „Czysta Rzeka”. Podczas wspólnego sprzątania terenów w pobliżu rzek w Wiązownicy i w Połańcu zebrali odpady przyczyniając się do poprawy stanu lokalnej przyrody i estetyki otoczenia.  

W tym roku również wychowankowie brali udział w  „IV Staszowskich Dni dla Ziemi” przyczyniając się do oczyszczenia wyznaczonego terenu leśnego .Udział w tych przedsięwzięciu jest ważną lekcją kształtowania postaw proekologicznych. 

 

Tekst: Renata Jaworska  Zdjęcia: Wojciech Piwowar

Razem dla środowiska Zobacz więcej »

Dzień kobiet

Tradycyjne obchody Dnia Kobiet w internacie
Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja do okazania szacunku i sympatii wszystkim paniom. W naszym internacie tradycyjnie chłopcy składają dziewczętom oraz  wychowawczyniom serdeczne życzenia, wręczają kwiaty i słodkości. To piękna tradycja, która buduje miłą atmosferę, tworzy okazję do bliższego poznania się i integracji. 

Dzień kobiet Zobacz więcej »

Jasełka

W tym roku w naszej placówce świąteczna atmosfera zagościła w wyjątkowej formie. Spotkanie bożonarodzeniowe rozpoczęło się od jasełek przygotowanych w formie teatru cieni. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do wspólnej wigilijnej kolacji, nie zabrakło tradycyjnych potraw, łamania się opłatkiem. Miłym i radosnym akcentem była wizyta Mikołaja. 
 
Tekst i zdjęcia: Agata Mazur-Dąbrowski

Jasełka Zobacz więcej »

Andrzejki w Internacie Zespołu Szkół w Staszowie

Czarujemy jak trzeba!!!

W czwartek 27 listopada odbył się w naszym internacie wieczór andrzejkowy. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku, odgadywania przyszłości, przewidywania rozwoju relacji uczuciowych itd. Atmosfera zabawy była naprawdę wyjątkowa.

Dobry humor i pozytywna energia w magiczny sposób udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Młodzież miała okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy specjalnej fotościance. Na wszystkich czekał także bardzo smaczny poczęstunek!

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę! 

Tekst i zdjęcia: Renata Jaworska

Andrzejki w Internacie Zespołu Szkół w Staszowie Zobacz więcej »