Zapoznaj się z naszą szkołą oraz ofertą edukacyjną

LICEUM
 
Film promocyjny Zespołu Szkół w Staszowie
ZAPRASZAMY!
Tu jest miejsce dla Ciebie!

Masz świadomość, że obcowanie z człowiekiem i jego dokonaniami: kulturą, sztuką, literaturą jest nieustającą przygodą intelektualną? Jesteś ciekawy świata? Masz kreatywne pomysły, jesteś osobą komunikatywną i otwartą? Jeśli masz w sobie pasję reporterską, fotograficzną czy dziennikarską, pociąga Cię praca w mediach, chcesz twórczo rozwijać swe humanistyczne zainteresowania, ten profil jest dla Ciebie! Współpracujemy z Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach.

Przedmiotami realizowanymi na poziomie rozszerzonym w tej klasie są:  język polski,  język angielski.

Interesujesz się turystyką i lubisz aktywnie spędzać czas? Jesteś człowiekiem ciekawym świata i świadomym wagi ekologii?  Interesujesz się zdrowym stylem życia, zdrową żywnością, ekologicznymi uprawami i hodowlą zwierząt? To kierunek dla Ciebie !!! Parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody to piękne zakątki natury, które możesz zgłębić. Edukacja turystyczna i ekologiczna otwiera przed Tobą bogaty wachlarz dalszego kształcenia i zdobycia ciekawej pracy jako, np.: przewodnik turystyczny czy organizator turystyki i rekreacji, ekolog.

Przedmiotami realizowanymi na poziomie rozszerzonym    w tej klasie są:  geografia,  język angielski.

 

Interesujesz się fizyką i biologią? Połącz swoje pasje! Medycyna rozwija się na pograniczu nie tylko biologii, chemii, fizyki, ale również nauk technicznych. Fizyka medyczna łączy nauki przyrodnicze. Dzięki wiedzy, którą przyswoisz, będziesz mieć możliwość spojrzenia oczami fizyków na wiele zjawisk klasyfikowanych jako biologiczne, a ludzki organizm traktować jak ogromne laboratorium fizyczne. Kierunek otwiera drogę do pracy w zakładach opieki zdrowotnej w tym w pracowniach radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej. To niezwykle interesujący i pasjonujący profil. Współpracujemy z UJK w Kielcach – kierunek medyczny. Będziesz mieć możliwość studiowania na uczelniach medycznych !!!

Przedmiotami realizowanymi na poziomie rozszerzonym w tej klasie są: fizyka, biologia.

Skip to content