Budki lęgowe dla ptaszków

Budki lęgowe zawieszone
 W dniu 15 marca 2022r. w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych w Staszowie zawieszono blisko 40 budek lęgowych. 🐦 Akcja związana jest ze zbliżającym się Dniem Ziemi 🌎 oraz z projektem „Ochrona ptaków naszej okolicy”. To efekt współpracy gminy Staszów oraz Bazy Staszowskiego Wolontariatu.
Dzisiejszego ranka, uczniowie sześciu staszowskich szkół wspólnie wieszali przygotowane wcześniej budki lęgowe na drzewach w parku.
Dla każdej grupy wolontariatu  zostały też przygotowane budki dla szpaków do powieszenia na terenie swojej szkoły, tak by uczniowie mogli samodzielnie o nie zadbać i obserwować wyniki swojej pracy.
W Zespole Szkół grupą uczennic: Wojnarowska Milena, Szpak Nicola, Adamczak Katarzyna, Kmiecik Marcelina i Miedzianko Magda  opiekuje się  pani Edyta Utnik.
Było bardzo uroczyście – najpierw przemarsz 30 osobowej grupy wolontariuszy wraz z towarzyszącymi im opiekunami i uczniami ze szkół spod Bazy Staszowskiego Wolontariatu do parku, a potem krótkie przemowy. Przybyłych przywitała koordynator zadania „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie” Beata Wójcik, potem głos zabierali: burmistrz Staszowa Leszek Kopeć oraz prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz. Budki lęgowe na drzewach pomagali zawieszać przedstawiciele Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i mieszkaniowej w Staszowie, a ornitolog Grzegorz Skubera w ciekawy sposób opowiedział o ptasich zwyczajach i ważnej roli jaką odrywają ptaki w biosferze. Na koniec zobowiązał młodzież do dbania o skrzydlatych przyjaciół i ich domy nie tylko od święta.
Skip to content