II Salon Robotyki Przemysłowej

    

    W dniu 28 marca 2019 roku uczniowie klasy I Technik pojazdów samochodowych i klasy II Technik mechatronik i Technik odnawialnych źródeł energii uczestniczyli w szeregu wystaw w ramach Targów Kielce. Jedną z nich była STOM-ROBOTICS, która w całości poświęcona jest robotom przemysłowym. Swoje roboty prezentowała firma YASKAWA, która jest jednym z największych na świecie producentów robotów przemysłowych serwonapędów oraz kontrolerów ruchu. Swoją ofertę przedstawiła także firma KUKA. Polskie roboty prezentowała firma EASY ROBOTS.

  W poszczególnych halach wystawienniczych można było zobaczyć zarówno urządzenia do pomiarów wytrzymałości, wartości różnych wielkości fizycznych, jak również elementy elektroniki przemysłowej, technologii LED, napędów hydraulicznych, pneumatycznych i elektrycznych, czy oprogramowania maszyn i procesów automatyzacji.

    Dużym zainteresowaniem uczniów staszicówki cieszyła się również ekspozycja obejmująca najnowocześniejsze rozwiązania prototypowania 3D i skanowania 3D.

Tekst: Mirosław Ramos Zdjęcia: uczniowie Staszicówki

Skip to content