Kondycja dobra rzecz…

17 października 2017r. zorganizowana została wycieczka po Małej Ojczyźnie.
Naszym zamiarem był rajd pieszy trasą z Nowej Słupi przez Święty Krzyż do Świętej Katarzyny, niebieskim i czerwonym szlakiem czyli pasmo Łysogór.
W rajdzie wzięli udział uczniowie klasy usportowionej i informatycznej pod opieką panów: Pawła Szczepaniaka, Leszka Tarki i dyr. Sławomira Maja. Piękny jesienny dzień obiecywał wyśmienite warunki do marszu.
Busem dojechaliśmy do Nowej Słupi, stamtąd wyruszyliśmy na szlak Drogą Królewską. Nasza grupka szybko się podzieliła na mniejsze i tak w podzespołach dzielnie pokonywaliśmy kilometry. Drzewa w jesiennych barwach zrzucały nam liście pod nogi. Miło i przyjemnie słoneczko przygrzewało, a my dróżkami, mosteczkami, kładkami zdobywaliśmy kolejne szczyty. Kierując się mapą i przewodnikiem po Regionie Świętokrzyskim trafialiśmy w wyznaczone punkty, czasem zatrzymując się na krótki odpoczynek, kanapeczkę, czy żarcik.
Szlak prowadził nas tuż obok  kapliczki Św. Franciszka, grobów Żołnierzy AK i klasztoru  Bernardynek. Dotarliśmy na taras widokowy, skąd podziwialiśmy gołoborze oraz piękną panoramę świętokrzyską. W puszczy jodłowej spotkaliśmy też posąg Emeryka, czyli świętokrzyskiego pielgrzyma podążającego niestrudzenie na szczyt.
Trasa pieszej wycieczki miała liczyć 20 km, ale końcowy wynik pokazał 27 , a my zdobyliśmy je w ciągu zaledwie 5 godzin. W wyśmienitych humorach, choć zmęczeni dotarliśmy do celu. Wrażenia po takiej wyprawie są nie do zapomnienia.

 

 

 

 

Skip to content