Konkurs – „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”

zdjecie
Zwycięzcy konkursu

Dnia 15 listopada minęła 100.rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza nowelisty, autora licznych powieści i publicysty. W 1905 roku jako  pisarz otrzymał literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości. W pamięci wielu pokoleń Polaków pozostanie autorem Trylogii , Quo vadis, Krzyżaków czy Latarnika.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił m.in. rok 2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza.

W ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego w naszej szkole przeprowadzono   konkurs online poświęcony życiu i twórczości Noblisty. Wzięli w nim udział   uczniowie  klas pierwszych technikum  i liceum.

 

Najlepsze wyniki uzyskali:

Weronika Wawszczyk kl. 1a LO 28/30 pkt.

Żaneta Chynek kl. 1a LO 27/30 pkt.

Robert Ciesielski kl. 1Ts 25/30 pkt.

Damian Cepil kl. 1a LO 25/30 pkt.

Hubert Skurski kl. 1 TOM 25/30 pkt.

Ada Banasiewicz kl. 1a LO 25/30 pkt.

Izabela Kręcisz kl. 1a LO 25/30 pkt.

Średnia liczba punktów w poszczególnych klasach:

slupki

Skip to content