Marsz z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości

Dnia 27 września 2018 roku, odbył się marsz z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. W wędrówce tej uczestniczyło 40 uczniów naszej szkoły, którzy z wielkim entuzjazmem pokonywali trasę. Głównym celem marszu było upamiętnienie Odzyskania Niepodległości, uczestnicy przeszli miejscami pamięci Ziemi Staszowskiej. Centrum marszu stanowiło uroczysko Czerwony Krzyż
izaduma nad mogiłami tam poległych którzy w imię wartości najwyższych: Bóg, Honor i Ojczyzna oddali życie. Historia poległych poruszyła nie jedno serce uczestników marszu, a zarazem dała światło
jak pielęgnować w swoim życiu patriotyzm narodowy, ale i wskazuje jaką cenę trzeba zapłacić w obronie ojczyzny. Wędrówkę została zakończona wspólnym biesiadowaniem, przy ognisku które przygotował pan leśniczy z Pliskowoli.

Skip to content