Mateusz Cecelon

cecelon1

Jestem Mateusz mam siedemnaście lat.
Moja przygoda z lekkoatletyką rozpoczęła się w wieku 12 lat kiedy to po raz pierwszy wystartowałem na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce w Kozienicach w grupie startowej T46,F46.

Wtedy już po zdobyciu pierwszych medali zrozumiałem że to jest mój kierunek i sposób na życie .
Od tego czasu zacząłem treningi pod okiem trenerki Agnieszki Wawrzkiewicz z naszego małego klubu sportowego LZS „Sigma-OSiR” Staszów , pierwsze efekty ciężkiej pracy mogłem sprawdzić w roku następnym na tych samych Mistrzostwach Polski .cecelon2

Oczywiście byłem bardzo zadowolony z moich wyników ,co motywowało mnie do jeszcze większego wysiłku i tak już w każdym następnym roku wyniki były coraz lepsze aż do chwili obecnej.

Treningi zaczynały się od 2-3 razy w tygodniu a teraz robię to już codziennie.

cecelon3

Dominującą dyscypliną którą wybrałem jest rzut oszczepem w której odnoszę sukcesy. Aktualnie jestem mistrzem Polski w rzucie oszczepem i biegu na 100m a także wicemistrzem w skoku w dal. Startuje także na mistrzostwach polski Seniorów w których zdobyłem 2 brązowe medale (rzut oszczepem i skok w dal) a na 100m zająłem 4 miejsce. Od roku 2015 jestem w Kadrze Polski .

cecelon4

cecelon5

 

 

 

 

 

 

Poza tym co roku jestem powoływany do kadry województwa z którą wyjeżdżam na Mistrzostwa Polski w Siatkówce na Siedzącą.
Planowane starty w tym roku to Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Juniorów i Seniorów w LA i Mistrzostwa Polski w Siatkówce na Siedząco oraz Mistrzostwa Europy w LA we Włoszech.

cecelon6

 

cecelon7

Skip to content