“Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Uczestnicy spotkania 

„Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Dnia 25 stycznia 2018 roku w szkolnej bibliotece „Staszicówki” odbyło się spotkanie z panem Dariuszem Kubalskim – nauczycielem historii, na co dzień pracującym w Gimnazjum nr 2 w Staszowie. Tematem tej nietypowej lekcji byli Żydzi staszowscy, ich historia od momentu pojawienia się w mieście w XVI wieku, aż do zagłady do której doszło w czasie II wojny światowej. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu z zaciekawieniem wysłuchała wykładu pana Kubalskiego. Na zakończenie uczniowie mogli obejrzeć publikacje dotyczące tematyki Żydów z naszego regionu. Spotkanie to było wstępem do udziału naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie historycznym „Nasi sąsiedzi – Żydzi”.

Pan Dariusz Kubalski podczas wykładu

 

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu

 

Skip to content