“Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Uczestnicy spotkania 

„Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Dnia 25 stycznia 2018 roku w szkolnej bibliotece „Staszicówki” odbyło się spotkanie z panem Dariuszem Kubalskim – nauczycielem historii, na co dzień pracującym w Gimnazjum nr 2 w Staszowie. Tematem tej nietypowej lekcji byli Żydzi staszowscy, ich historia od momentu pojawienia się w mieście w XVI wieku, aż do zagłady do której doszło w czasie II wojny światowej. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu z zaciekawieniem wysłuchała wykładu pana Kubalskiego. Na zakończenie uczniowie mogli obejrzeć publikacje dotyczące tematyki Żydów z naszego regionu. Spotkanie to było wstępem do udziału naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie historycznym „Nasi sąsiedzi – Żydzi”.

Pan Dariusz Kubalski podczas wykładu

 

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu

 

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).