Paweł Kapral

Kapral PawelNazywam się Paweł Kapral.
Jestem uczniem klasy pierwszej szkoły zawodowej o kierunku fryzjer. Cały czas zastanawiam się jak to się stało że rysuję. W mojej rodzinie nikt wcześniej się rysunkiem nie zajmował, a i ja nie przypuszczałem że coś takiego potrafię robić.
Wszystko zaczęło się pewnego lata, które spędzałem wraz z rodziną we Włoszech, bo tam właśnie pracuje i mieszka na stałe moja mama.
Zainspirowałem się pracami mojego znajomego artysty z Kielc. Obserwowałem i podziwiałem, a potem. to właśnie wtedy coś się we mnie obudzi. Wziąłem do ręki po raz pierwszy ołówek i kartkę i zacząłem rysować. To były jakieś mazgajki , fragmenty rysunków, pojedyncze elementy A potem fascynacja tym co może wyczarować ołówek. Jestem samoukiem, rysuję w każdej wolnej chwili, głównie są to portrety ale również zwierzęta, samochody, rysuję dla siebie ale i dla znajomych. Próbuję także projektować wzory tatuaży.
Powoli odkrywam kredki, pastele olejne, uczę się pracy z kolorem. Mimo wszystko jednak ołówek jest na pierwszym miejscu. Chciałbym żeby moje umiejętności plastyczne kiedyś pozwoliły mi się rozwijać zawodowo. Jestem uczestnikiem kółka plastycznego w naszej szkole, biorę udział w konkursach plastycznych. A oto galeria moich obrazów.

Skip to content