Prestiżowa nagroda w konkursie: Świadkowie Stanu Wojennego

Dnia 26 stycznia 2017 roku w Kielcach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Świadkowie Stanu Wojennego organizowanego przez Region Świętokrzyski NSZZ Solidarność oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Uczniowie mieli za zadanie przeprowadzić wywiad z jednym z regionalnych świadków stanu wojennego. Naszych  uczniów zainspirowała historia działaczki Solidarności – Pani Krystyny Semrau, nauczycielki historii w Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Uczniowie naszej szkoły – Wojtek Kułaga i Dominik Strzelecki – z klasy III A LO znaleźli się w gronie laureatów, zajmując zaszczytne II miejsce. Bohaterka historii – Pani Krystyna i towarzyszący jej uczniowie udzielili wywiadu dla telewizji TVP Kielce LINK DO MATERIAŁU. Opiekę merytoryczną zapewnili uczniom nauczyciele Staszicówki – Zbigniew Switek(polonista)  i Jolanta Kuryk – Wielguszewska (historyk).  Praca uczniów znajdzie się w zbiorach materiałów IPN-u dotyczących historii Państwa Polskiego. Gratulujemy!

Skip to content