Wielkanocna Zbiórka Żywności – 16 marca 2018r.

W okresie Świąt Wielkanocnych- 16 marca 2018r. ponad 20 wolontariuszy Zespołu Szkół wzięło udział w Zbiórce Żywności.

 Zaangażowali  się wszyscy, którzy chcieli poświęcić trochę swojego czasu i sił na pomoc drugiemu człowiekowi.

To akcja organizowana przez Banki Żywności w sklepach spożywczych, na terenie całej Polski. Jej celem jest zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, które tuż przed świętami trafią do osób potrzebujących. Aby tak się stało, niezbędna jest pomoc wolontariuszy. Informowanie klientów i zachęcanie klientów do dzielenia się zakupami. Sortowanie żywności, działania promocyjne lub koordynowanie zbiórki w sklepie – to niektóre z działań, którymi zajmują się wolontariusze.

Zebrane produkty w staszowskich sklepach przekazano organizacjom prowadzącym dożywianie oraz świadczącym bezpośrednią pomoc ludziom w trudnej sytuacji.

Była to poważna ilość – ponad 1,5 tony.

Po raz kolejny jest to zasługa ludzi dobrej woli: wolontariuszy i klientów sklepów.

Skip to content