Wycieczka do ZEW Solina-Myczkowce oraz do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

W dniu 05.06.2018 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce i do Zespołu Elektrowni Wodnych Solina- Myczkowce. W wyjeździe wzięły udział klasy I TOM, II TOM oraz III TOM wraz z opiekunami – panem Tomaszem Dygulskim, panem Tomaszem Łokciem oraz panią Agatą Cyranowską.

Był to idealny czas, aby dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat zwiedzanych obiektów oraz aby odpocząć nad jeziorem Solińskim lub pooddychać świeżym powietrzem w leśnym terenie Bóbrki.

Następną atrakcją było zwiedzanie Elektrowni Wodnej nad Soliną. Znajduje się ona u stóp najwyższej zapory typu ciężkiego w Polsce. Po wnętrzu elektrowni uczniowie zostali oprowadzeni przez przewodników. Zostali do tego odpowiednio przygotowani poprzez zapoznanie się z rygorystycznym regulaminem, obejrzeniu krótkiego filmu na temat obiektu oraz dostali specjalne kaski chroniące głowę. Dodatkowo we wnętrzu elektrowni panuje temperatura +8°C, dlatego uczniowie musieli się ciepło ubrać.

Po opuszczeniu elektrowni, zaplanowano czas wolny na zaporze solińskiej. Zapora ma 82 metry wysokości (z czego 6 metrów stanowią podziemne fundamenty), 644 metry długości i 8 metrów szerokości. Mimo tego że zaskoczył nas deszcz, nie zepsuło to nam humorów i kiedy przestał padać kontynuowaliśmy zwiedzanie. Spędziliśmy miło wolny czas, zachwycając się widokami, robiąc zakupy na pobliskich straganach, odpoczywając i robiąc zdjęcia. Była to także okazja to zapoczątkowania nowych znajomości i wspólnego spędzenia czasu.

Skip to content