Zdobywamy dodatkowe kwalifikacje

Każdy uczeń technikum wie, że teoria to jedno, jednak by stać się prawdziwym fachowcem, potrzebna jest praktyka. Dlatego też dzięki staraniom dyrekcji Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica oraz zaangażowaniu realizatora inicjatywy czyli Zakładu Doskonalenia Zawodowego z oddziałem w Staszowie uczniowie mieli okazję skorzystać z fundowanego przez Unię Europejską projektu w postaci kursu na operatora koparko-ładowarki.

Rzeczywiście propozycja była świetna, gdyż takie uprawnienia poszerzają horyzonty i dają możliwość samorealizacji zawodowej, lecz są kosztowne. Dlatego też grupa uczniów z klas 3Tba oraz 3Tboze chętnie skorzystała z tej możliwości, mając świadomość korzyści płynących z posiadania takich kompetencji. Po odbyciu długich godzin wykładów przygotowujących do pracy realizowanych przez specjalistów nasi uczniowie mogli zacząć pracować maszyną. Zajęcia praktyczne odbywają się na poligonie budowlanym w Kazimierzy Wielkiej, gdzie mają zapewniony dojazd busem szkolnym. Nasi przyszli operatorzy szlifują swoje umiejętności w obsłudze koparko-ładowarek pod okiem doświadczonych nauczycieli, przygotowując się do marcowego egzaminu. Dodatkowo po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu w okresie letnim będą odbywać płatne staże w firmach budowlanych. Pełni energii sumiennie podchodzą do zajęć i starają się jak najlepiej oswoić ze sprzętem i nabierać wprawy. Ich chęci i umiejętności napawają optymizmem i dobrze wróżą na przyszłość.

Skip to content