Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Staszowskiego – Edukacja i Kariera

,,Edukacja i kariera”, to hasło Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych, która w środę 20 marca br. odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Staszowie, z zamiarem zaprezentowania tegorocznym ośmioklasistom ofert edukacyjnych szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu staszowskiego.
Propozycje dalszej nauki prezentowano na stoiskach: Zespołu Szkół Ekonomicznych w Staszowie, Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie, Zespołu Szkół w Staszowie, Zespołu Szkół w Połańcu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Duży i Zespołu Placówek Oświatowych w Bogorii. Swoje oferty współpracy przedstawiły także: Powiatowy Punkt Doradztwa Edukacyjnego i Zawodowego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sandomierzu oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie. Uczniowie Szkół Podstawowych przy wyborze kierunku dalszej nauki mogli skorzystać z porady doradców zawodowych obecnych na spotkaniu.
Do aktywnego udziału w tegorocznym wydarzeniu zaprosił uczniów starosta staszowski Józef Żółciak, który powiedział m.in. ,,Wybór szkoły średniej to nie tylko kolejny etap waszej edukacji, ale również kluczowa decyzja, która może mieć długofalowe konsekwencje dla waszej kariery zawodowej i rozwoju osobistego. Dlatego też, z ogromną radością witamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu staszowskiego, które przybyły tu, aby przedstawić swoją ofertę edukacyjną. Droga młodzieży, dzisiejszy dzień to moment refleksji i przemyśleń. Zastanówcie się nad swoimi pasjami, zainteresowaniami oraz celami zawodowymi. Pamiętajcie, że wybór szkoły średniej powinien być świadomy i dobrze przemyślany, uwzględniając Wasze predyspozycje oraz perspektywy na rynku pracy”. Właściwych decyzji przy wyborze szkoły życzył również wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, a także starszy wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Anna Sajkiewicz. Po zapoznaniu się z ofertami prezentowanymi na stoiskach w hali sportowej ośmioklasiści mieli możliwość szczegółowego pogłębienia wiadomości w klasach lekcyjnych, w których omawiali swoje decyzje z doradcami zawodowymi dla młodzieży.
Tekst i foto: Jan Mazanka
Skip to content