INNO TECH EXPO 2014

Międzynarodowe Targi Innowacji Technicznych za nami.

DSC_0217_064 DSC_0210_061

Targi Kielce po raz drugi gościły przedstawicieli”Staszicówki” jako wystawców.

Uczniowie klasy III i IV technikum mechatronicznego (TM) pokazali nowoczesny, innowacyjny sposób nauki mechatroniki. Zaprezentowali programowalną stację procesów przemysłowych, którą sami zaprogramowali i uruchomili. Ponadto na tablicy montażowej prezentowali własne projekty programowalnych układów sterowania wraz z wizualizacją komputerową i zdalnym sterowaniem.

Uczniowie klasy IV technikum pojazdów samochodowych (TPS) przedstawili swój najnowszy projekt modelu gokarta o napędzie elektrycznym. “Gokart elektryczny” budowany od podstaw przez zespół uczniów z TPS we współpracy z uczniami z TM powstaje w ramach zajęć dodatkowych. Koordynatorem projektu “Gokarta elektrycznego jest Mariusz Śledź – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

DSC_0161_060 DSC_0159_058

DSC_0132_053 DSC_0157_056

Zapraszamy do współpracy przy projekcie lub podobnych projektach wszystkich, którzy w naszej szkole chcą poszerzyć zakres podstawowy nauki o hobbystyczne podejście do niej.

Skip to content