Jak zostać bibliotekarzem

Od dnia 17 października do 23 października trwa  14 Ogólnopolski Tydzień Kariery, w tym roku wydarzenie to odbywa się pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”. W związku z powyższym w bibliotece szkolnej zorganizowane zostały zajęcia dla uczniów klas IV Liceum Ogólnokształcącego – „Jak zostać bibliotekarzem”? Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się na czym w praktyce polega praca w bibliotece szkolnej i publicznej, kto może spełnić się w tej roli zawodowej, poznali uczelnie które w swej ofercie edukacyjnej posiadają kierunek Bibliotekoznawstwo, jak dostać pracę w bibliotece.

Październik jest miesiącem Bibliotek Szkolnych. Jak co roku w naszej bibliotece odbywa się kiermasz taniej książki.

Tekst: Małgorzata Pawłowska

Zdjęcia: Małgorzata Pawłowska

Skip to content