Pomoc Staszicówki dla Bartoszka Jędrasika

Serdecznie dziękujemy wszystkim – uczniom, nauczycielom i pracownikom, którzy wsparliakcję pomocy dla trzynastomiesięcznego Bartoszka Jędrasika. U chłopca wykryto bowiem SMA – podstępną chorobę, która zaatakowała jego mięśnie i z dnia na dzień stają się one coraz słabsze. Nadzieją dla Bartoszka i jego rodziców jest terapia genowa, która niestety nie jest refundowana, a jej koszt wyceniono na dziesięć i pół miliona złotych. Rodzina nie jest w stanie opłacić leczenia, więc poszukuje pomocy u ludzi dobrego serca i w  fundacjach. Zorganizowano m.in. zbiórkę używanej odzieży na wagę – ubrań, pościeli, ręczników, koców, butów.

Społeczność Zespołu Szkół oczywiście dołożyła „cegiełkę” do tej akcji. Okazało się, że w wielu domach znalazły się ubrania, które już nie były używane, a nadal zalegały na półkach. Zebrano kilkanaście wypełnionych po brzegi worków z odzieżą, która trafiła do organizatorów przedsięwzięcia. Koordynatorem akcji w naszej szkole był pan Andrzej Stawiński.

Wierzymy, że uda się zebrać całą kwotę i ocalić zdrowie i życia Bartoszka!

Skip to content