Jan Nowak-Jeziorański – kurier z Warszawy

7e03c9fb-ba1d-47bd-b787-d39b737f324c

 Legendarny Kurier z Warszawy, dyrektor niezależnej Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, orędownik wolnej Polski i jej silnej pozycji w Europie. Kim był Jan Nowak-Jeziorański? Jaka była rola Radia Wolna Europa w historii Polski? Co Jan Nowak-Jeziorański zrobił dla polskiej wolności

Uczniowie Staszicówki wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”

Zadaniem uczestników było przygotowanie 8-10-minutowej audycji dotyczącej różnych aspektów działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego na rzecz polskiej wolności lub działalności i historii Radia Wolna Europa. Audycji towarzyszyć miał uczniowski opis przygotowanego i zrealizowanego przez zespół projektu. Do pracy zgłosiły się dwa trzyosobowe zespoły  z klasy I a LO w składzie – I grupa: Marta Borycka, Katarzyna Grochowska, Wojciech Kułaga, II  grupa: Dominika Borowiec, Natalia Sajda, Dominik Strzelecki.  Opiekę nad zespołami objęli : Zbigniew Switek – nauczyciel języka polskiego i Jolanta Kuryk- Wielguszewska – historyk. Mocno trzymamy kciuki za naszych uczestników i zachęcamy do wysłuchania obydwu radiowych audycji:

  1. Młodzi kurierzy:  http://youtu.be/e92MLnQRDO4
  2. Staszicowka Chanel:  https://www.youtube.com/watch?v=Z_Hf1q1GqX4&feature=youtu.be
Skip to content