NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – AKADEMIA

niepodlegloscŚwięto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze z polskich świąt państwowych. 11 listopada 1918 roku odzyskaliśmy upragnioną niepodległość po 123 latach niewoli .  Dnia 14 listopada  2014 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknej lekcji historii . Uczniowie naszej szkoły przygotowali pod kierunkiem pani Beaty Fąfary i pani Krystyny Semrau montaż słowno-muzyczny pod tytułem Ta, co nie zginęła . Przypomniano w nim długą drogę Polaków do niepodległości, często usłaną ofiarami, a także mroczny czas okupacji hitlerowskiej i terroru stalinowskiego. Mimo tak trudnej  historii  Polakom udało się odzyskać wolność, która po dziś dzień  jest wartością nadrzędną dla narodu. Narodu, który wreszcie może czuć się prawdziwie wolny. Galerię zdjęć z akademii możecie zobaczyć TUTAJ.

 

 

Skip to content