Kolędowanie z zespołem „Staszicówka Endriu_Band”

W minioną niedzielę, tj. 22.01.2023 roku w kościele pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Kotuszowie za sprawą zespołu Staszicówka Endriu_Band pod batutą Andrzeja Stawińskiego rozbrzmiały dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. Zachwycający koncert utrzymany w świątecznym klimacie odbył się zaraz po uroczystej sumie, której oprawą artystyczną muzycy również doskonale się zajęli. Warto w tym miejscu dodać, że zespół działa przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. W jego skład wchodzą, zarówno obecni uczniowie tejże szkoły, jej absolwenci, a także sami nauczyciele.
– Witam w murach naszego kościoła zespół muzyczny z mojej szkoły. Tak, z mojej szkoły, w której uczyłem przez wiele lat i z którą się utożsamiam – mówił na powitanie proboszcz parafii.
W trakcie utrzymanej w podniosłym tonie mszy duszpasterz parafii modlił się za Dyrekcję Zespołu Szkół, nauczycieli, pracowników, wszystkich uczniów, muzyków oraz ich rodziny.
Należy zaznaczyć, że było to nie pierwsze spotkanie zespołu z parafią Kotuszów. Uczniowie i nauczyciele wielokrotnie na przestrzeni lat koncertowali, czy to w kościele z okazji Świąt Bożego Narodzenia, czy też uświetniając swoją muzyką słynną majówkę do trzech krzyży w Jasieniu.
– Dwa lata pandemii przerwały organizację wielu takich wydarzeń, które odbywały się w kościele. Oby wszystko wróciło do normy – mówił ks. kan. Jerzy Sobczyk.


Lulajże Jezuniu, Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki – to tylko niektóre z kolęd, jakie przez ponad godzinę rozbrzmiewały w świątyni. Zespół zachwycał warsztatem wokalno-instrumentalnym, dostarczając zebranym wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć. Owacje na stojąco kończące występ potwierdziły zaś wartość emocji, które za pośrednictwem melodii przekazali widowni muzycy oraz stanowiły zasłużoną nagrodę i wyraz uznania dla trudu, jaki artyści włożyli w przygotowanie tego pięknego wydarzenia.
Do wspólnego kolędowania i poddania się bożonarodzeniowej magii zachęcał także ks. Jerzy Sobczyk – Wszak Święta już minęł, ale nadal warto cieszyć się atmosferą pełną ciepła i radości.

Piękna muzyka wypełniła każdy kąt zabytkowego kościoła, a w sercach zebranych przywołała radość i poruszenie. Zdecydowanie udało się tym artystycznym wydarzeniem przedłużyć atmosferę Świąt, przypominając tym samym, jak ważna jest tradycja wspólnego kolędowania. Koncert zakończyły życzenia wszelkiej pomyślności
w Nowym Roku, a przede wszystkim dużo zdrowia i pokoju – jakie przekazał zebranym Andrzej Stawiński w imieniu swoim i całego zespołu.
To była nie tylko uczta dla ucha, ale przede wszystkim nasza wspólna modlitwa przed leżącym w żłóbku Dzieciątkiem Jezus – podsumował na zakończenie ks. kan. Jerzy Sobczyk.

Skip to content