Koncert dla Ojczyzny

6Dnia 28 listopada 2016 roku w auli  przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica , dzięki Staszowskiemu Oddziałowi Doradców Metodycznych , wysłuchaliśmy  Koncertu dla Ojczyzny, upamiętniającego ważne, przełomowe wydarzenia związane z dziejami  Polski. Począwszy od chrztu , poprzez powstania narodowe , a skończywszy na II wojnie światowej .Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy  II Tba , którzy pod kierunkiem pań: Magdaleny Ablewicz  i Krystyny Semrau, przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Żołnierzom  Wyklętym- zapomnianym   bohaterom. Losy generała Augusta Emila Fieldorfa –Nila , rotmistrza Witolda Pileckiego czy  Danuty Siedzikówny –Inki , to opowieść o poświęceniu , niezwykłej odwadze i męstwie. Jest to ważna lekcja historii przybliżająca młodemu pokoleniu dzieje żołnierzy polskich , którzy wierni przysiędze , konsekwentnie bronili niepodległości naszej Ojczyzny. Najpierw walcząc z okupantem niemieckim a potem reżimem komunistycznym. Przez lata PRL-u uważani za zdrajców, dziś odzyskują należne im miejsce w  panteonie bohaterów narodowych .

6

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

Skip to content